Női Szuperliga: tizenötig meg sem állt az FK Csíkszereda

Könnyed edzőmérkőzésnek felelt meg a Hermannstadt elleni találkozó az FK Csíkszereda számára a labdarúgó női Szuperligában.

Ezúttal nem csalt a tabella, a vendégek egyetlen ponttal, az utolsó helyről érkeztek Csíkszeredába: a 15. percben már 5–0-ra, a 30. percben már 10–0-ra vezettek Kollár Péter tanítványai. Csak az volt a kérdés, hogy hány gólig jut el a szünetig Herczeg Andrea, vagy eléri-e a mesterhármast Nombot Annabelle is: spoiler, mindketten elérték, Herczeg ráadásul már az első negyedórában, s még rá is tromfolt egyet. A szebeniek minden szinten tehetetlenek voltak a mieinkkel szemben, gyakorlatilag a saját tizenhatosukon belül sem tudták megtartani a labdákat.

A gólok sorát már a 2. percben megnyitotta az ezen a mérkőzésen csapatkapitányként kezdő Herczeg Andrea. Két perccel később Mitri Ritát nem tudták szerelni a büntetőterületen belül, s ő köszönetképpen ki is lőtte a hosszú sarkot: 2–0. A 6. percben óriásit hibázott a vendégek védelme, a labda hét méterre a kaputól üresen álldogáló Nombot Annabelle-hez került, aki nem hibázta el a lehetőséget. A 11. percben Herczeg Andrea távoli, jól helyezett lövésével szerezte meg második gólját úgy, hogy Nistor Georgiana még próbálkozást sem tett arra, hogy a labdát elérje, 4–0. A 14. percben Mitri Ritát a 16-oson belül buktatták, a megítélt büntetőt Herczeg Andrea értékesítette: 5–0. Egy perccel később Feketevízi Tímea is feliratkozott a gólszerzők listájára, majd a 17. percben Herczeg Andrea kapott egy kitűnő mélységi indítást, majd kilőtte a jobb alsó sarkot: 7–0. A 23. percben Nyéki Anna kapott egy jó átadást Feketevízi Tímeától, középről, kapásról tette kapura: 8–0.

A 30. percben Nombot Annabelle-t ugratta ki szépen Herczeg Andrea, aki nem hagyta ki a lehetőséget, 9–0. A 38. percben ugyancsak Nombot Annabelle tört kapura, a vendégek hálóőre, Nistor Georgiana utolsó emberként szabálytalankodott ellene: piros lapot ért a megmozdulás. Helyette egy mezőnyjátékos, Dinescu Raluca állt be a kapuba, mivel a cserepadon nem volt hálóőr, de kevesebb gólt kapott, és több védést mutatott be Dinescu, mint aki helyébe beállt. Igaz, a legelső jelenetben fel is avatták, mert a szabálytalanságot követő szabadrúgást Haraszti Fanni kíméletlenül bevarrta a hosszú sarokba: 10–0.

A második félidőben majdnem húsz percet kellett várni az első gólra, a 63. percben a szünetben a Herczeg Andrea helyére beállt Antal Anita lőtte ki távolról a jobb felsőt: 11–0. A 70. percben Vlădulescu Anamaria távoli bombája akadt be a vinklibe: 12–0. Két perccel később Geréd Erika rövidbe tartó erős löketét bevédte Dinescu. A mérkőzés végére is maradt még két gól, Mitri Rita talált be a 79. percben, majd a 88-ikban Nombot Annabelle is elérte a mesterhármast, beállítva a 15–0-s végeredményt.

A jövő héten Gyulafehérvárra látogatnak Kollár Péter tanítványai, ahol az utolsó előtti, a forduló előtt szintén egy pontos Unirea lesz az ellenfél a 9. etapban.

Labdarúgó női Szuperliga, alapszakasz, 8. forduló
FK Csíkszereda–FC Hermannstadt 15–0 (10–0)

Csíkszereda, városi stadion
Vezették: Drugea Cătălin George, Alexandru Eugen Petre, Vasile Alexandru (mind Bodzavásár). Megfigyelő: Vamanu Vasile (Bákó)
Gólszerzők: Herczeg Anita (2., 11., 14., 17.), Mitri Rita (4., 79.), Nombot Annabelle (6., 30., 88.), Feketevízi Tímea (15.), Nyéki Anna (23.), Haraszti Fanni (41.), Antal Anita (63.), Vladulescu Anamaria (70.), Geréd Erika (72.)
Sárga lap: Szőke Eszter (65.), Răchitan Ștefania (81.)
Piros lap: Nistor Georgiana (39.)
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Szentes Szabina (Magyarics Zoé 58.), Szabova Sofia, Haraszti Fanni (Balázs Eszter 46.), Szőke Eszter, Balázs Csilla (Geréd Erika 58.), Nyéki Anna (Vlădulescu Anamaria 46.), Herczeg Andrea (Antal Anita 46.), Feketevízi Tímea, Nombot Annabelle, Mitri Rita. Vezetőedző: Kollár Péter
FC Hermannstadt: Nistor Georgiana – Oana Diana (Marinescu Andreea 35.), Mărgărit, Băila Maria, Dinescu Raluca, Crețoiu Anamaria, Constantinescu Maria, Chirilă Denisa, Muntean Daria, Stanea Antonia (Mereș Sonia 81.), Răchitan Ștefania (Adam Nicoleta 85.). Vezetőedző: Călinescu Dan.