RO válogatott│Gergely a franciák ellen is játszott

Franciaország ellen is becsülettel küzdött a romániai U19-es válogatott az Európa-bajnokságon.

Gergely Botond ezúttal is kezdő volt és végig játszotta a meccset a "Les Bleus" ellen. A franciák erősen kezdtek és 20 perc után már két góllal vezettek, folyamatosan nyomás alatt tartva a román válogatott kapuját. Gergelyék első helyzetére a 60. percig kellett várni, de Radaslavescu nem találta el a kaput. A hajrában Andrei Coubis már nem hibázott, gyönyörű góllal szépített és igaz ugyan, hogy Rares Ilie a 86. percben betalált, de les miatt érvénytelenítették a gólt. A statisztikát böngészve kiderült, hogy a franciák 31 lövéssel próbálkoztak, míg a sárga mezesek mindössze háromszor lőttek kapura. Ez volt a szlovákiai EB-én Románia második veresége, szombaton szintén 2-1-re kaptak ki Olaszországtól.

U19-es labdarúgó Európa-bajnokság, csoportkör, 2. forduló: Románia –Franciaország 1–2 (0–2)

Gólszerzők: Coubis (82.), valamint Tchaouna (12.), Adeline (20.).

ROMÁNIA U19: 1. Popa – 14. Coubiș, 4. Gergely, 3. Dănuleasă, 2. Pantea (5. Pîrvulescu, 53) – 8. Pandele, 6. Sîrbu (19. Ciuciulete, 25) – 21. Andrei (11. Bodișteanu, 73), 20. Popescu (7. Radaslavescu, 53), 10. Ilie – 15. Andronache (9. Chirițoiu, 53).
Szövetségi kapitányr: Adrian Văsîi

FRANCIAORSZÁG U19: 1. Lo-Tutala – 2. Zoukrou, 4. Doukoure, 5. Toure, 18. Semedo-Varela – 17. Ba (20. Camara, 86), 6. Adeline (14. Diouf, 68), 15. Da Silva (19. Pereira, 86) – 7. Virginius ( 9. Ben Seghir, 75), 13. Bonny (11. Cisse, 68), 10. Tchaouna
Selecționer: Landry Chauvin

Pénteken 18:30-kor a házigazda Szlovákia lesz a romániai válogatott ellenfele. A tét az U20-as VB pótselejtezője.