Elitkupa U15 | A kupában vágtunk vissza a bodzavásáriaknak

Hatalmasat küzdve, a büntetőpárbajt megnyerve gyűrte le a LPS Buzău együttesét az Elitkupa negyeddöntőjében U15-ös együttesünk.

Elitkupa U15 | A kupában vágtunk vissza a bodzavásáriaknak

Hatalmasat küzdve, a büntetőpárbajt megnyerve gyűrte le a LPS Buzău együttesét az Elitkupa negyeddöntőjében U15-ös együttesünk.

Felfokozott izgalmak, utolsó akciós egyenlítés, kiállítások, büntetőpárbaj – volt minden az U15-ösök kedd délutáni találkozóján, ami a foci sava-borsa, és persze a hazai továbbjutás volt az, ami minderre feltette a koronát. A bodzavásári gárda a bajnokságban kétszer is tört borsot az orrunk alá, így azzal az elhatározással érkeztek, hogy most sem hagynak minket győzedelmeskedni. Ehhez egy rendkívül hatékony taktikát dolgoztak ki, gyakorlatilag minden megszerzett labdát mögénk játszva a támadókat próbálták indítani, lesz ami lesz alapon. 

A bajnokságban ez az elképzelés be is jött nekik, ezúttal azonban már számítottak erre Fogarasi Zoltán tanítványai, és ha túl is jutottak valahogy a védelmünkön, a kapuban Bâlbâe Róbert megálljt tudott parancsolni az ilyen kontráknak. Mégis az első gólt így is meg tudták szerezni a vendégek a második játékrész elején Stănescu révén, szerencsére Boér gyorsan válaszolni tudott erre a találatra. Az 58. percben egy gyönyörű akció végén a csereként beállt Debrenti bal lábbal 16-ról kilőtte a hosszú felsőt (2–1). A vendégek mesterének reklamálása okán a hajrához közeledve hétperces emberelőnybe kerültünk, de nem telt le még ez az ideiglenes kiállítás, amikor Deák Kristóf begyűjtötte második sárgáját, és ezzel a végleges kiállítást jelentő pirosat is. Hogy még nagyobb legyen a baj, nem tudtuk megtartani a lefújásig a nehezen megszerzett előnyt, a bodzavásáriak – akik egyetlen csere végrehajtása nélkül hozták le a találkozót – a mérkőzés utolsó támadásából egy távoli lövéssel kiegyenlítettek. 

Hosszabbítást nem ír elő ilyen esetekben a szabályzat, következett a büntetőpárbaj. Kapusunk, Bâlbâe Róbert nagyon higgadtan két tizenegyest is megfogott, míg az FK lövői mind betaláltak, így mi jutottunk a legjobb négy közé az FCSB, az Universitatea Craiova és az Aradi UTA mellé. Az elődöntőket várhatóan április 21-én rendezik majd.

Pál Zoltán

Elitkupa U15, negyeddöntő
FK Csíkszereda–LPS Balázs-Sőtér Jolán Buzău 2–2 (0–0), tizenegyesekkel 6–3

Csíkszereda, Márton Áron Gimnázium műfű
Vezették: Vlădulescu Andreea-Violeta, Șchiopeț Claudiu, Cupu Raul George.
Gólszerzők: Boér Szabolcs (46.), Debrenti Milán (58.) illetve Stănescu Robert Andrei  (42.) és Cercel Dumitru (80+3.).
Piros lap: Deák Kristóf (67.)
FK Csíkszereda: Bâlbâe Róbert – Jánoska-Máté Krisztián Levente, Székely Edmond, Matei Darius Cornel, Orbán Hunor, Kiss Hunor, Boér Szabolcs, Kósa Áron (csk.), Keresztes Ákos, Szabó Ákos, Forró Patrik. Cserék: Déva Kristóf (kapus), Egyed Péter József, Kozma Gergő, Polgár József, Debrenti Milán, Sipos Tamás, Murgui Mario Nicolas, Deák Kristóf, Boga Olivér. Vezetőedző: Fogarasi Zoltán
LPS Buzău: Dinu Cristian Florin – Stănescu Robert Andrei, Enache Lucas Florin, Neagu Darius Mădălin, Stancu Rareș Ioan, Cercel Dumitru, Andrei Eduard Mihai (csk.), Pintilie Rareș Adrian, Ghiță Andrei Liviu, Morteci Ionuț Vlăduț, Ene Andrei Teodor. Vezetőedző: Macaia Sorin.

R. A.
Fotó: Pál Zoltán



Hozzászólások



Fejtsd ki véleményed, szólj hozzá te is. A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.


Vissza