Folyamatos kapaszkodás (VI) – Csapatépítés hátulról

Folyamatos kapaszkodás (VI) – Csapatépítés hátulról

A felkészülési időszak rövid volt és a megszokottnál jóval kevesebb felkészülési mérkőzést tudtunk játszani, így a társaságnak a bajnoki idény során, úgymond menet közben kellett összeszoknia.

Hosszú volt az újoncok lajstroma. A Felvidékről ketten érkeztek: Mészáros Bandi az ellenfél kapujának veszélyeztetésére, Rybánsky Laci a sajátunk őrzésére. A két Dávid, Kelemen és Bor a Góliátok legyőzésére szegődött mellénk. Temesvárról Apró, Kolozsvárról Takács, Nagyszebenből Rotar fedezte fel hirtelen magyar gyökereit. Claudiu elmondása szerint, nagyapja sohasem tanulta meg az állam nyelvét. Ő Csíkszeredába érkezve kezdte tanulni a nagyapjáét. Két visszatérőnk is volt, az évekkel korábban mifelénk pallérozódó János Norbert és az akadémiánk neveltje Suciu Toni is hazaköltözött. Előbbi Lénárdfalvát, utóbbi a Puskás Akadémia korosztályos csapatát hagyta ott.

A gondokat csak fokozta, hogy a játékosok egy része közvetlenül az idény előtt érkezett, ráadásul voltak olyanok is, akik a bajnokság megkezdését követően csatlakoztak a kerethez. Menet közben tért vissza két korábbi futballistánk is Savin Cătălin és Soufiane Jebari. Ha ez mind nem lett volna elegendő, a Bákóba csalt, de oda nem passzoló Harberkon is nálunk próbált szerencsét.

Hátul

Rybánsky büntetőt védve mutatkozott be és több, mint 180 percig tartotta érintetlenül a hálóját. A hosszabbítás negyedik percében Anghelinei felavatta, majd a következő mérkőzésen Vajushi kétszer is bevette kapuját. Az igazi drámát azonban a bákói hármas csapás jelentette. Négy mérkőzés, hat kapott gól.

Innen felfele vezetett az út. Türelmes várakozást követően.

A 13. érdekesség: Rybánskynak három tizengyest rúgtak, de csak egyszer találtak be.

Gyenge Szilárd is lehetőséget kapott. A fiatal hálóőrünk élt a felkínált alkalommal, egyetlen gólt kapott, azt is tizenegyesből. Igaz a megítélést megelőző szabálytalanság is az ő lelkén szárad. Konstancán lábjátékát is megcsillogtatta, Bauza tizengyeset érő akciója az ő indítása nyomán bontakozott ki.

  MérkőzésJétékpercekLövésekGólokÁtlagBüntetők
1.Rybánsky László111.05035111,001/3
33.Gyenge Szilárd3282910,331/1
 Összesen141.33244120,862/4
Forrás: A szerző számításai az InStat adatok alapján

A 14. érdekesség: Gyenge Szilárd három mérkőzésen mindössze egyetlen gólt kapott, azt is tizenegyesből.

A védelem középső részén folyt a kísérletezés, de az Apró-Kelemen tengely összeálltával, csapatunk hét mérkőzésen mindössze három gólt kapott. Remacle távoli átlövése, Golan közeli fejese és Rusu büntetője talált utat a kapunkba.

A 15. érdekesség: Kelemen Dávid csapatba állítását követően hét mérkőzésen négy győzelem, három döntetlen és mindössze három kapott gól a mérlegünk.

Kelemen nem csillogott, nem villogott, nem futott fel, nem kockáztatott. Csak tette a dolgát, alig észlelhetően. Apróval jó egyetértésben. Az általuk nyújtott biztonság teret nyitott a szélső hátvédjeink előtt. Marrone, Takács és esetenként Palmeș nyomulhatott előre.

A védekezésbe a középpályások is jelentősen kivették részüket. Különösen az örökmozgó Eder González, az idény közben igazolt Savin többet figyeltek hátra, mint előre.

Külön kell szólnunk Csürösről, Kelemen mellett a kedvező fordulat másik letéteményeséről, a Bodzavásár elleni mérkőzés csapatkapitányáról. Hosszú lábaival, jó fejjátékával és nagy szívével kiválóan rombol. Az előre játékán van ugyan mit csiszolnia, de magas energiaszintjével mindenképp nagyot tudott lendíteni csapata teljesítményén.

A 16. érdekesség: A fordulatot jelentő Bodzavásári mérkőzésen, a tősgyökeres csíkszeredai Csürös Attila volt a csapatkapitány. Az idényben először és utoljára.

A védelem teljesítményét leginkább a kapott gólok, illetve a saját kaput eltaláló lövések, valamint az ellenfél kapura lövési kísérleteinek száma jellemzi. Példának okáért, a Concordia elleni hazai mérkőzésen mindössze három kísérletből a vendégek egyszer sem találták el a kaput. Az alábbi ábrán védelmünk nem csak az említett mérkőzés, hanem az őszi idény összes bajnoki találkozóján nyújtott teljesítménye megtekinthető.

Ellenfeleink góljai, valamint kapu felé tartó, illetve a kaput eltaláló próbálkozásai

Forrás: A szerző ábrázolása az InStat adatok alapján.

A közvetlen védelmünket a viszonylagos stabilitás jellemezte. Napjaink futballjában a védőket a mérkőzés során csak végszükséglet esetén szokás cserélni, a szakvezetők a forgatásukkal is visszafogottan bánnak. Védelmünk meghatározó játékosainak játékpercei és a csapat átlaghoz (=100%) viszonyított teljesítmény az alábbi ábrán látható.

MezszámJátékosMérkőzésKezdőCsereGólPasszJátékperc
2PALMEȘ Raul1293--843
3APRÓ Claudiu1414-111332
5KELEMEN Dávid77---659
8TAKÁCS Rareș12111--1005
9INTZIDIS Hristos44---384
18MARRONE Salvatore1091-31071
Forrás: A szerző számításai az InStat adatok alapján.

A 17. érdekesség: Apró volt csapatunkban az egyetlen, aki az összes mérkőzésen mindvégig a pályán volt. Értékesített egy büntetőt és Mészáros, Bákó elleni góljánál középcsatárunk az általa felívelt labdából ért el gólt.



Hozzászólások



Fejtsd ki véleményed, szólj hozzá te is. A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.


Vissza