Elitliga U14 | Kiütéses győzelem

Nagyszerű, gólerős játékkal tartotta itthon a három bajnoki pontot U14-es, elitigás együttesünk a szombaton délelőtt lejátszott mérkőzésen.

Kitűnő labdarúgó idő és egy szerényebb képességű ellenfél fogadta U14-es, elitligás együttesünkat a bajnokság harmadik fordulójában. Akik pár percet késtek a Kós Károly utcai műfüves pálya lelátóiról, lemaradtak a fiatalok első találatáról. Orbán Hunor már az első minutumban betalált, majd negyed óra múlva ismét megtette ezt Jánosi Zsolt is (2–0).

Hamar kiderült, hogy csupán a gólkülönbség lesz kérdéses ezen a találkozón, a győztes kilétéhez nem férhet kétség. Sorra gördültek a hazai támadások, míg a huszvárosi legények nemigen tudtak építkezni. A 23. percben Szatmáry Gergő növelte az előnyt (3–0), majd az is belefért, hogy Jánosi büntetőt hibázzon. A szünet előtt Orbán Hunor ismér beköszönt, majd a kapufát is tesztelték a hazai fiúk, négygólos FK-vezetésnél következhetett a szünet.

A folytatásban Jánosi Zsolt további két alkalommal volt eredményes, , Szatmáry duplázni tudott, Fazakas Gellért pedig mesterhármast ért el. Megérdemelten arattak tíz gólos diadalt Fazakas Tibor tanítványai. A vezetőedző lefújás után értékelte a találkozót honlapunknak.

"Pozitív hozzáállás, fölényes labdabirtoklás jellemezte a mérkőzést, ahol sok helyzetet dolgoztunk ki, egy gyengébb ellenállást nyújtó csapat ellen. Kellő önbizalommal, magabiztossággal várjuk a következő bákói mérkőzést".

Elitliga U14, 1. csoport, alapszakasz 4. forduló
FK Csíkszereda – Şcoala de Fotbal Pajura Huşi 10–0 (4–0)

Csíkszereda, Kós Károly utcai műfű
Gólszerzők: Orbán Hunor (1. és 29.), Jánosi Zsolt (17., 64. és 70+3.), Szatmáry Gergő (23. és 60.), Fazakas Gellért (40., 62. és 68.)
FK Csíkszereda: Lukács Gergő (Kajtár András, 58.) – Hella-Fehér Dániel (Antal Csanád, 58.), Keresztes Tamás, Nagy Imre Dániel (Máthé Szabolcs, 46.), Lukács Bence (László Ede, 36.), Szatmáry Gergő, Jánoska-Máthé Krisztián Levente (Szávuly Balázs, 58.), Fazakas Gellért, Fülöp Ákos (Rusu Márk, 46.) , Jánosi Zsolt, Orbán Hunor (Fülöp László-Barna, 36.) Vezetőedző: Fazakas Tibor
Huși: Hîncu Bogdan – Radu Alexandru, Tocu Darius, Valea Cristian (Bunescu Andrei, 60.), Chitan Cristian, Chitan Alin, Vicol Iustin Andrei, Lukacs Jozsef Viorel (Mircea David, 60.), Turcu Marian, Arteni Alexandru (Grigoraș Ștefan, 49.), Sile Darius (Gheorghiu Eric, 58.) Vezetőedző: Tataru Marian