Elrajtol az U15-ös lány bajnokság

Május 21-én veszi kezdetét az U15-ös lány bajnokság.

A Román Labdarúgó Szövetség végrehajtó bizottságának április 29-ei gyűlésén döntöttek arról, hogy május 21-én kezdődik az U15-ös, június 8-án az U17-es lány bajnokság. Ettől az idénytől kezdődően minden Liga 1-ben szereplő csapat kötelező módon kell nevezzen egy U15-ös csapatot a bajnokságba. A mérkőzések 2x35 percesek lesznek, 15 perc szünettel a félidőben.

Az U15-ös bajnokságba 31 csapat nevezett be, így összesen hét csoportot alakítottak ki. Az FK Csíkszereda lány csapata az első csoportba került. Az ellenfelek a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi VSK. A csoportgyőztes továbbjut, míg a legjobb csoportmásodik szintén.

Portik Helga és Szőcs Renáta csapata az első fordulóban hazai pályán játszik, az ellenfél a Vasas Femina lesz.