Győzelemmel kezdett az utánpótlás

Győzelemmel kezdte a bajnokság tavaszi idényét az FK Csíkszereda utánpótlása. U16-os és U19-es csapataink a Besztercei ISK korosztályos együtteseit győzték le. FK Csíkszereda U16 – Besztercei ISK U17 2:0 Gólszerzők: Kurkó, Fülöp. Vég Csongor vezetőedző nyilatkozata:

“A tabellán elfoglalt helyezések alapján is abszolút rangadó várt ránk az első tavaszi fordulóban. Bátran és aggresszívan letámadtak minket a vendégek már a mérkőzés elejétől. Többször hibára is kényszerítettek a pressing alkalmazásával. A csapatunk erejét mutatja, hogy így sem adtuk fel a stílusunkat. És egyre többször tudtuk jól kipasszolni a besztercei letámadásokat. Három nagy helyzetet is sikerült kialakítani az első játékrészben. A gólunkat jó visszatámadasunknak köszönhetjük, belekényszerítettük ellenfelünket olyan nehéz passzokba, ahol nagyon kellemetlen helyzetbe hozták a kapusukat. Sikeresen vettük el a labdát a vendég hálóőrtől és szereztük meg a vezetést. Ellenfelünk egy nagy helyzetet alakított ki, ahol nagy bravúrral védett a kapusunk. A második félidő is hasonló forgatókönyvvel zajlott. Többet bírtokoltuk a labdát és már egyre kevesebb erő volt a vendég letámadásokban. Szép támadás után sikerült növelni előnyünket. A kidolgozott helyzetek alapján abszolút megérdemelt győzelmet arattunk. A végeredmény egy sima győzelmet feltételezne, de ez közel sem volt ilyen egyszerű. Gratulálok a fiúknak, mert egy nagyon nehéz meccset nyertek meg. Örülök, hogy jól kezdtük a bajnokságot.”

FK Csíkszereda U19 – Besztercei ISK U19, 1-0 (0:0) Gól: Kénesi (87.perc) FK Csíkszereda U19: Molnár, Puika, Jakab, Banu, Urbán, Balázsi, Silion, Szabó, Lakatos, Kénesi, Tamás Zs. Beállt: Csifó, Tankó, Marucza, Dobos. Széchenyi Márton vezetőedző értékelője:

“Tudtuk jól, hogy a tabellán előzni tudunk, ha sikerül nyernünk, de az még értékesebbé teszi győzelmünket a második helyezett ellen, hogy a listavezető is kikapott Sepsiszentgyörgyön. A mérkőzésen úgy érzem végig dominálni tudtunk, helyzetig sem nagyon jutott el az ellenfelünk, mi viszont számos ziccert kidolgoztunk, amit végül elpuskáztunk. A hajrában aztán sikerült újabb rést találni a besztercei falon és Kénesi megszerezte győztes gólunkat. Az egész csapat nagyon akart, motiváltak voltunk és az utolsó percig küzdöttünk, aminek eredménye az itthon tartott 3 pont.”