Liga 2 | Egy góllal jobb volt a Poli

Bár játékban és helyzetek kidolgozásában nem mutatott többet csapatunknál a házigazda, Temesvári Politehnica, a Liga 2-es alsóházi rájátszás vasárnapi találkozójának végén a lila-fehérek örülhettek. Az első játékrészben elmaradt egy lehetséges FK-büntető, a bánságiak pedig kihasználták a hibáinkat.

Kitűnő időben és jó tempóban kezdődött a vasárnapi, temesvári összecsapás, Ilyés Róbert ezen a találkozón mutatkozott be csapatunk kispadján. Gyenge Szilárd már a második percben megvillanthatta tehetségét, Gavra célozta meg a bal alsó sarkot, kapusunk vetődve hárított. Az 5. percben feljegyezhettük az első FK-lehetőséget is, Jebari bal oldali szabadrúgása nyomán kellett Taub jó felszabadítása. A 14. percben Gîdea cselezte be magát a jobb oldali alapvonalig, majd a védőink kíséretében a kapu elé húzott és a bal alsó sarokba lőtt (1–0).

Postafordultával érkezhetett volna a válasz, Roberto Romeo jobb oldali beadása találta jó helyzetben a hosszú oldalon Gál-Andrezlyt, aki nyolc méterről kapura lőtt, Radu a kapu torkában tisztázott. A piros-feketék egy lehetséges büntetőt kértek számon a játékvezetőn, a visszajátszás szerint joggal, hiszen a labda Radu kezéről pattant le a lövés nyomán. Az addigi hazai lelátói fölény a 20. percben szűnt meg, amikor befutottak az FK lelkes szurkolói. A Lokálpatrióták által kifeszített hatalmas székely zászló nem nyerte el a hazai publikum tetszését, akik válogatott szidalmakkal illették a magyarságot. A szeredai szurkolókat mindez nem zavarta abban, hogy hangosan és lelkesen biztassák csapatunkat. Ezúttal is köszönet nekik!

A 23. percben Dino Stančič adott be jobbról, Kovács Lórántot azonban jól előzte meg Radu a kapu előtt. A 33. percben újra Stančič volt veszélyes, sőt, be is talált, ám lesről juttatta a hálóba a labdát. A 44. percben Jebari bal oldali szabadrúgása nyomán Roberto Romeo csúsztatott veszélyesen, nagyot hárított Murariu. Nagy kedvvel és veszélyesen játszottunk az első félidőben, a helyzetkihasználással azonban gondban voltunk, így hazai előnnyel vonultak pihenőre a felek.

Kihagytuk a lehetőségeket

A szünetben egyik szakvezető sem változtatott. A játék képe viszont némileg megváltozott, a Poli jobban játszott a második felvonásban, mi pedig kevésbé tudtunk veszélyesen lenni a félidő első felében. Az 50. percben Kovács Lóránt lábát húzták el a 16-oson belül, de lesállás előzte meg a szituációt, majd az 56. minutumban Panos átlövési kísérletét blokkolták. A 66. percben Gîdea megszerezte maga és csapata második találatát. Kovács Márk adta el a labdát a 16-os jobb oldalánál, Gavra csapott le a játékszerre, beadását pedig az első találat szerzője hat méterről, Gyenge mellett a hálóba helyezte (2–0).

A 73. percben büntetőhöz jutottunk! Stančičot Vlaicu csak szabálytalanul tudta megállítani a tizenhatos bal sarkában, a 11-est Apro Claudiu magabiztosan vágta a bal alsó sarokba (2–1). A hajrában Jebari kapufájánál voltunk a legközelebb az egyenlítéshez, a középpályás a bal oldali léc és a felső kapufa találkozását találta telibe. A mutatott játék alapján mindenképpen rászolgáltunk volna legalább az egyik bajnoki pontra, azonban a kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat és nem sikerült széppé tenni Ilyés Róbert debütálását, valamint a Temesvárra utazó szurkolók napját. A Lokálpatrióták a székely himnusz eléneklésével és "Szép volt, fiúk!" skandálással jelezték, hogy a vereség ellenére a csapat mellett állnak. Folytatás a jövő hétvégén, hazai pályán a Bukaresti Metaloglobus ellen.

Liga 2., play-out, 2. forduló
Temesvári Politehnica – FK Csíkszereda 2–1 (1–0)

Temesvár, Ştiinţa Stadion
Vezette: Ardelean Mircea (Arad), asszisztensek: Băla Casian (Arad), Cantemir Constantin Mihai (Fogaras)
Gólszerzők: Gîdea Adrian-Mihai (14. és 66.), ill. Apro Claudiu (73., büntetőből)
Temesvári Politehnica: Murariu Rareș – Bocșan Cristian, Radu Denis, Tarsa Marian, Vlaicu Aurel, Marincu Fabian (Ádám Erik, 90+1.), Gavră Cristian (Denis Boariu, 78.), Tudor Călin, Taub Carol, Gîdea Mihai Adrian (Onni Tiihonen, 78.), Oanea Cătălin (Bogdan Porumb, 80.) Vezetőedző: Codrea Paul Constantin
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Roberto Romeo (Csiszér Balázs, 67.), Kelemen Dávid, Apro Claudiu, Kovács Márk – Gál-Andrezly Péter (Schieb Marvin, 77.), Gheralia Andrei (Omar El-Sawy, 67.), Mickaël Panos (Veres Szilárd, 61.), Kovács Lóránt, Soufiane Jebari, Dino Stančič (Jelena Richárd, 77.) Vezetőedző: Ilyés Róbert