Női Szuperliga | Győzelemmel felérő döntetlen a Farul ellen

A felnőtt női élvonal első két helyezettjéhez méltó, küzdelmes összecsapáson gól nélküli döntetlent harcolt ki vasárnap az FK Csíkszereda a tenger partján a tavalyi bajnok, a Konstancai Farul ellen.

Komolyan álltunk hozzá a kiszálláshoz, hisz már két nappal a mérkőzés előtt megérkeztek a hölgyek a stábbal együtt Konstanca környékére, és milyen jól tették: az utazás közben egy baleset okozta óriási dugóba szaladtak bele az autópályán, ami jó két-három órával meghosszabbította utazásukat. Szombaton szerencsére volt idő kipihenni a fáradalmakat mamaiai, tengerparti szállodájukban, amelynek közelében a bátrabbak még akár a tengerben is megmártózhattak – az idő nyárias volt, a tenger vize pedig még mindig fürdésre alkalmas, turista viszont a főszezonhoz képest sokkal kevesebb, így teljesen nyugodt, csendes arcát mutatta ebben az időszakban – többnyire – a román tengerpart.

Szombaton délután aztán jöhetett az utolsó edzés, amit a csapatvezetés az Năvodari-i városi stadionba szervezett meg: különleges hangulata volt ebben a nagyon retró stílusú, egykor impozáns, de mára nagyrészt romokban heverő, az olajfinomító sötét sziluettjének árnyékában megbújó létesítményben a felkészülésnek, sokan a kerettagok közül valószínűleg csak képeken láthattak ilyet.

A mérkőzés előtti éjszaka aztán kénytelenek voltunk ráébredni – szó szerint –, hogy mégiscsak a román tengerparton vagyunk, hisz éjfél körül kétrészes, hosszú tűzijátékkal örvendeztették meg a szálloda vendéglőjében zajló lakodalom vendégseregletét, ennek persze a pihenni vágyó sportolók és stábtagok kevésbé örültek.

A vasárnapi mérkőzésen aztán, a Gheorghe Hagi Akadémia centerpályáján kissé szeles, de még mindig többnyire napos idő, és mintegy 150 szurkoló fogadta a csapatokat. Hamar kiderült, hogy a házigazdák rövid úton el akarják dönteni a maguk javára a mérkőzést, mert már a 4. percben óriási helyzetet alakítottak ki: egy jobboldali beadást követően Iordăchiuși és Chiper is egészen közelről, néhány méterről lőhetett kapura, de szerencsére a ziccert Tankó Réka védeni tudta.

A 9. percben már fel is villant az első sárgalap: Balázs Csilla buktatásáért Violeta Bogoș kapta a hazaiak nem kis felháborodására. Védekeznünk azonban főleg nekünk kellett, védelmünk azonban állta a sarat, hiába vezette egymás után a támadásokat a Farul, kevésszer alakult ki forró helyzet a kapunk előtt. És amikor kialakult, akkor Tankó Rékán nem jutott keresztül a labda, mint ahogy a 37. percben sem, amikor Laura Rus 7-8 méterről, kecsegtető helyzetben el tudta rúgni a hosszú sarok felé a labdát, de hálóőrünk a kapufára tornázta, ahonnan szerencsésen hozzá érkezett vissza a játékszer. Az FK Csíkszereda szögletből tudott veszélyeztetni egyszer: a 32. percben jól kijött egy figura Herczeg Andreának, de lövése elakadt egy védőben, majd a 44. percben Geréd Erika szaladt el a jobbszélen, s egy jó ötven-hatvan méteres sprint végén bombája alig kerülte el a rövid felső sarkot.

A második félidőben sem sokat változott a meccs képe, a hazaiak egyre nagyobb nyomást gyakoroltak ránk, de próbálkozásaik nem jártak sikerrel. Az 52. percben a szünetben a hazaiakhoz beállt Bojcseva a kapuson, de a kapun is átemelte a játékszert. Négy perccel később Fülöp Boglárka került kecsegtető helyzetbe, két védő között, középen tudott átvenni egy jó átadást, de a tizenhatos vonaláról elengedett lövése túl erőtlen volt, hogy gondot jelentsen a hazaiak hálóőrének. A másik oldalon a 62. percben Bortan próbálkozott távolról, s bár a lövés eltalálta a kaput, Tankó Réka biztosan hárított.

Az utolsó 10-15 percben aztán még kevesebb volt a tiszta gólhelyzet, viszont egyre nagyobb a feszültség: ezt a kiosztott sárgalapok száma is jelzi, még az FK vezetőedzője, Kollár Péter is begyűjtött egy figyelmeztetést. Az utolsó percekben erőltetett rohamot próbáltak indítani a ellenünk a hazaiak, de a védelmünk már nem ingott meg, így a lefújáskor is megmaradt a gólnélküli döntetlen, amelyet az FK játékosai győzelemnek beillő üdvrivalgással köszöntöttek.

Teljes joggal, hiszen így meg tudtuk őrizni vezető helyünket a tabellán: az FK és a Farul egyaránt 16 pontot gyújtött össze, a jobb gólarány azonban a mi javunkra dönt. Az alapszakasz következő, 7. fordulójában október 6-án, vasárnap 13 órától a mindössze egyetlen ponttal lemaradva a harmadik helyen tanyázó Kolozsvári U-t fogadjuk.