RO Kupa 2025│A kupaküzdelmet is győzelemmel kezdtük

A bajnoki pontvadászat után a Románia Kupa küzdelmeiben is bemutatkozott liga 2-es együttesünk. A Brassói Kids Tâmpa elleni idegenbeli találkozón magabiztos győzelem született.

Brassóban Ilyés Róbert, alaposan átalakított kezdőcsapatot küldött pályára. A túloldalon, a Kids Tâmpa hiába állította csatasorba legjobbjait, a gyermeteg hibákat vétő hazai védelem három ajándéktatlálatával az FK Csíkszereda izgalommentes győzelmet aratott.

Szerző: Ráduly Róbert Kálmán

"Az eredménnyel elégedett vagyok, a mutatott játékkal kevésbé" – sommázta néhány perccel a lefújást követően csapata brassói kiszállásának eseménysorát Ilyés Róbert. "Ott vagyunk a Románia Kupa play-offban és senki sem sérült meg" – sorolta a pozitívumokat a korábban játékosként az FC Brașov csapatát erősítő FK tréner.

Amúgy sem ildomos, de ezúttal is nehéz lenne vitába szállni a mesterrel. A továbbjutás kérdése a kupasorozat harmadik köre keretében rendezett Kids Tâmpa – FK Csíkszereda összecsapáson ugyanis - egy öngóllal és két ajándék találattal - dőlt el.

A csendes labdázgatást a 7. perc végén ritkán látható öngól törte meg. Kovács Márk jobb oldalra küldött hosszú indítását megszelidítő Anderson Santos, a sarokzászló közelében előbb megforgatta Sburleat, majd az ötösfelesre ívelt és a labda, a ballal lukat rugó Horjea jobb bokájáról, a meglepett Popa mellett, a hálóba pattant (0–1). A találat nem fokozta az iramot és a hazai védelem sem lett élesebb. A 30. percben Stăncuțu tolta a labdát Makrainak, az FK csúcséke megiramodott az ajándékkal és Sburlea mellett egy jó csellel lövősávot teremtve, mintegy tizenöt méterről jobbal a jobb sarokba lőtt (0–2). Öt perccel a szünet után a hazai kapus hibázott nagyot: utolsó emberként, a kapujától mintegy harminc méterre vesztett labdát, Makrai pedig habozás nélkül a hálóba emelt (0–3).

A hazai csikócsapat nem adta fel. Küzdött, hajtott, ment előre becsülettel. Erőfeszítéseiket a 67. percben siker koronázta. A jobb szélen épített támadásuk során, hirtelen súlypontváltással, a túloldalon üresen mutatkozó Grideanu elé került a labda, a szünetben beállt balhátvéd által egyből középre vágott játékszert a hosszú saroknál berobbanó Covalciuc egy méterről a hálóba vágta (1–3). A fiatalok tovább próbálkoztak és a végjátékban Grideanu állt közel az újabb gólhoz, azonban a 83. percben, mintegy tizenkét méterről, éles szögből, takarásból a rövid alsó sarokra küldött bombáját Karácsony szögletre tolta. Akárcsak az első félidőben Vlad 26 méteres átlövését és Sburlea éles szögből leadott közeli löketét.

Pörgős, sok mozgásos játékával a Kids Tâmpa az FK Csíkszereda rutinos futballját hellyel-közzel ellensúlyozni tudta, azonban a buta hibák következtében a hazai csapatnak nem volt esélye a továbbjutásra. Pedig a program egyelőre Ilyés Róbert csapatának sűrűbb. Szombaton máris újabb erőpróba: az AFC Câmpulung - Muscel 2022 gárdája vendégszerepel Csíkszeredában.

Románia Kupa 2024/2025,országos főtábla 3. forduló
Brassói Kids Tâmpa – FK Csíkszereda 1–3 (0–2)

Brassó, Tineretului Stadion, 250 néző
Vezette: Bădărău Raul, Mereș Robert és Bazsó Magyar Tamás
Gólszerzők: Covalciuc (67), illetve Horjea (7, öngól), Makrai GáBor (30. és 50.)
Kids Tâmpa: 12. Popa Albert - 3. Horjea (16. Grideanu, 46), 15. Sburlea (csk), 6. Stăncuțu, 2. Necula - 4. Iorga Răzvan, 17. Goșman Cosmin (8. Moldovan Andrei, 46), 11. Vlad Mario (13. Șerban, 46) - 10. Antone Nicolas, 9. Unguranu (18. Covalciuc Vadim, 63), 14. Tenică Tudor (7. Plâiașu Răzvan, 63.) Vezetőedző: Szabo Adrian
FK Csíkszereda: 1. Karácsony Márk - 41. Kovács Márk, 3. Palmeș Raul (13. Csürös Attila, 60.), 91. Vita Dániel – 23. Nagy János, 4. Gheralia Andrei (17. Bloj Erwin Szilárd, 60.), 16. Pintér Bence, 66. Kárándi Botond (20. Bödő Efraim Zoltán, 60.) – 11. Anderson Santos (22. Torvund Alexander, 78.), 7. Makrai Gábor (19. Balogh Szilárd, 78.), 10. Jebari Soufiane Vezetőedző: Ilyés Róbert