RO válogatott│Csíki kapussal nyert Románia

Becze Mátyással a kapuban nyert a romániai U17-es válogatott Montenegróban.

Akadémistánk kezdőként lépett pályára a Topolica stadionban, ahol Románia 2-1-re nyert a "Fekete-hegy" országaként is ismert Montenegró ellen. A Bar városában rendezett barátságos mérkőzésen Daniel Mogoșanu együttese már a 3. percben Alberto Călin révén vezetést szerzett, de a hazaiak erre még a 22. percben válaszoltak, hogy aztán a szünet előtt Victor Stancovici beállítsa a végeredményt.

U17-es barátságos mérkőzés, Bar (Montenegró): Montenegró - Románia 1:2 (1:2)

Gólszerzők: Alberto Călin (3.), Victor Stancovici (45.)

Románia U17: 1. Becze – 2. Fărăgău, 5. Bădescu, 3. Iurasciuc, 4. Benga – 16. Costea (17. Mihăilă, 65) – 10. Călin (20. Șiman, 65), 8. Stancovici-cpt. (15. Brășfăleanu, 49), 6. Cibi, 11. Pop (7. Manolache, 65) – 9. Melniciuc (19. Răducan, 65). Szövetségi kapitány: Daniel Mogoșanu.

Fotó: Becze Mátyás Facebook oldala

A két csapat holnap este ismét összecsap. Becze Mátyás kapusedzői az FK Csíkszereda csapatánál Nagy Barna és Tibi Lung. Fiatal kapusunk korábban is kapott már lehetőséget a válogatottban, legutóbb Ausztria ellen védett.