Románia Kupa | Csütörtökön játszunk Bákóban

A Bákói Aerostar csapata lesz Liga 2-es gárdánk ellenfele a Romániai Kupa 3. selejtezőkörében. A mérkőzés az eredeti szerdai időpont helyett csütörtökön lesz.

Kisorsolták a Románia Kupa harmadik fordulójának párosításait, Liga 2-es csapatunknak a Bákói Aerostar jutott ellenfélnek.

A moldvai csapat az új szezonban túl van két sikeres kupameccsen, hiszen már az első fordulóban jelenésük volt a sorozatban. A Sporting Lieşti legyőzése nem okozott gondot a sárga-kékeknek, 2-0 lett a vége. A második körben a helyi rivális, a Bákói Dinamo FC következett. Az Aerostar megszenvedett a továbbjutásért, 3–3-ra végződött a rendes játékidő és büntetőkkel sikerült végül legyűrni ellenfelüket.

A bákói csapat nem ismeretlen számunkra, több éven keresztül azonos csoportban szerepeltünk velük a harmadosztályban. A kupában két alkalommal is összefutottunk a közelmúltban. A 2017-es párharcról nem lehetnek kellemes emlékeink, a bákóiak akkor 2–0-val jutottak tovább ellenünk a negyedik fordulóba. Egy évvel később sikerült visszavágnunk, hazai pályán harmadosztályúként 3–2-re legyőztük az akkor Liga 2-ben szereplő Aerostart. Érdekes, hogy azon a mérkőzésen a csapathoz a napokban visszatérő Veres Szilárd szerezte meg a vezetést. (A történeti hűség kedvéért említsük meg, hogy a másik két találatot Magyari Szilárd és Csürös Attila szerezte).

A Románia Kupa harmadik fordulójában az eredetileg kiírt szerdai időpont helyett, az aznapra eső UEFA Youth League mérkőzésünk miatt csütörtökön 16.30-az kezdéssel lépünk pályára Bákóban. A találkozót élőben fogjuk közvetíteni a YouTube csatornánkon!