Akadémistáink is nyertek Iasi ellen

Felnőtt csapatunk győzelme után legfiatalabb akadémistáink is két vállra fektették a jászvásáriakat és hasonló eredménnyel nyertek.

Benkó Tihamér és Hodgyai László együttese magabiztos játékkal múlta felül a moldvaiakat és őrzi dobogós helyét a tabellán. Vezetőedzőnk a meccs után így értékelt:

“Nehéz héten vagyunk túl, betegség és sérülèsek miatt több játékosunk is kiesett. Azonban ez nem látszott rajtunk a mai meccsen. Akik lehetőséget kaptak jó mentalitásban, jó játékkal jelezték, hogy rájuk is tudunk számítani. Negyed óra után 2:0-ra vezettünk, kézben tartottuk a mérkőzést, még ha az ellenfél rövidebb időszakokra be is tudott bennünket szorítani a kapunk elé. A második félidőben kicsit álmosan kezdtünk, kaptunk is egy gólt. Kulcs pillanata volt a meccsnek mikor 15 perccel a meccs vége előtt a kapusunk hárított egy ziccert. Ezt követően nem sokkal megszereztük a harmadik gólt és ezzel lezártuk a meccset. Dolgoznunk kell tovább a hibák kijavításán, viszont összességében elégedettek lehetünk a mai nappal, dicséretet érdemelnek a fiúk.”

Benkó Tihamér

U16-os Elit Liga, Első csoport, 9. forduló: FK Csíkszereda - CSM Politehnica Iasi 3:1 (2:0)

Gólszerzők: Lázár (12., 68.), László (16.), illetve Neamtu (59.).

Sárga lap: Marosi (29.), Rácz (76.).

FK Csíkszereda: Simon - Gábor (Imets 71.), Szőke, Balázs, Rácz, Marosi (Csíki 75.), Jakab, Brügger, Lázár (Demeter 75.), László, Ilie (Zelenak 61.).

CSM Politehnica Iasi: Tenta (Cotea 41.) - Paraschiv, Acatrinei, Danila, Chistol, Palici, Vizard, Ciobanu, Olaru, Ursache (Tartacota 41.), Neamtu.