Elitliga U15 | Nem volt ellenfél a Szeben

A győztes kiléte nem lehetett kérdéses az U15-ösök mérkőzésén sem az Elitliga szombat délutáni mérkőzésén az FK Csíkszereda és a Szebeni ACS Alma között.

Akárcsak az U16-osok mérkőzésén, itt is gólzáporos mérkőzésre is volt kilátás, s ennek megfelelően már a 7. percben megszereztük a vezetést, amikor Hella Dániel beadását Ambrus Lukács közelről, kapásból értékesítette. Két perccel később Klein Tizian is betalált, majd a 13. minutumban Orbán Hunor győzte le Toma Steliant Bíró Botond beadása nyomán. A 17. percben aztán már Bíró Botond vette be a vendégek hálóját egy távoli lövéssel: 4–0. Két perccel később Klein Tizian szerezte meg második találatát, aztán a következő gólig egészen a 25. percig kellett várni, amikor Jánoska Krisztián távolról, védhetetlenül bombázott a rövid alsóba. A 27. percben aztán Ambrus Lukács találatát jegyezhettük fel, a 34-ikben meg Bíró Botond talált be Orbán Hunor okos passzából. Egy perccel később Ambrus Lukács saját harmadik gólját jegyezte Jánoska Krisztián asszisztjából, a félidőt a 40. percben Győrfi Bence gólja zárta Orbán Hunor újabb gólpasszát értékesítve.

A második félidőben mind az öt cserelehetőségünket kihasználta a mesterünk, így egy radikálisan megváltozott összetétellel felállva közel 25 perces gólcsend következett. Aztán a 64. percben Ambrus Lukács szerzett labdát a tizenhatoson belül, s a kapus mellett elpöckölte a játékszert: 12–0. Négy perccel később a szünetben beállt Casian Enrik lépett ki ziccerben a kapussal szemben, s nem hibázta el: 13–0. A 69. percben a szintén csereként beálló Sánta Dániel rúgta ki kíméletlenül a bal alsó sarkot (14–0), négy perc múlva pedig a egy másik friss ember, Szávuly Balázs emelkedett a többiek fölé egy jobb oldali szögletet követően, s szépségdíjas gólt fejelt a hálóba: 15–0. A 74. percben Casian Enrik egyéni akciót kezdeményezve bevezette a jobboldalon a labdát a tizenhatoson belülre, majd védhetetlenül rúgta vissza a rövid sarokba: 16–0. A végeredményt egy perccel a lefújás előtt Ambrus Lukács állította be, aki kiváló első érintéssel fordította maga elé a labdát, s laposan a kapus mellett talált a hálóba, ötödik saját és a csapat 17. találatát jegyezve.

Folytatás október 12-én hazai pályán a Sepsi OSK ellen, akik ebben a korosztályban a forduló előtt vezették a tabellát, mi két ponttal lemaradva a harmadik helyen álltunk.

Elitliga U15, 1. csoport, 9. forduló
FK Csíkszereda–Szebeni ACS Alma 17–0 (11–0)
Vezették:
Blaga Dragoș, Pop Bogdan (mindketten Marosvásárhely), Toma Gabriel (Kerelőszentpál)
Gólszerzők: Ambrus Lukács (7., 27., 35., 64., 79.), Klein Tizian (9., 19.), Orbán Hunor (13., 36.), Bíró Botond (17., 34.), Jánoska Krisztián (25.), Győrfi Bence (40.), Casian Enrik (68., 74.), Sánta Dániel (69.), Szávuly Balázs (73.).
Sárga lap: Floca Alex (70.)
FK Csíkszereda: Lukács Gergő – Hella Dániel, Keresztes Tamás (Casian Enrik 41.), Nagy Imre Dániel, Győrfi Bence (Sánta Dániel 41.), Szabó Örs (Ráduly Patrik 41.), Jánoska Krisztián, Klein Tizian (László Ede 41.), Bíró Botond (Szávuly Balázs 41.), Orbán Hunor, Ambrus Lukács. Vezetőedző: Burus Bernát
Szebeni ACS Alma: Toma Stelian – Rociu David, Floca Alex, Băra Alexandru, Spătăcian Patric (Cristea Sebastian 62.), Duroi Cătălin, Ilis Luca (Lupșa Raul 62.), Mânzat Denis, Blană Dragoș (Negru Iulian 62.), Bucșe Radu, Clomaru Raul. Vezetőedző: Banciu Daniel.