Elitliga U15 | Az első vereség

Egygólos félidei hátrány után két találattal alulmaradt U15-ös, elitligás együttesünk szombaton délután a Bákói FC ellen. Burus Bernát alakulata először szenvedett vereséget a szezon során.

Jó tempóban indult a szombati nap második mérkőzése, nagy lendülettel vetették bele magukat a felek a küzdelembe. A 24. percben Jánoska Krisztián 18 méterről leadott lövése nem okozott gondot a bákói kapusnak. A 29. percben betalált a Bákó, szerencsére lesállás miatt érvénytelenítette a találatot a játékvezető. A 31. percben Jánoska gurított erőtlenül a bal alsó sarokra, ám a vendégek kapusa magabiztosan fogta magához a labdát. Az ellentámadás végén a látogatók zúgó kapufát lőttek. A 34. percben megszerezték a vendégek a vezetést, jobb oldali beadás után a bákóiak 7-es számú játékosa lőtt nagy gólt (0–1). Az első 40 percet jobb oldali szabadrúgás utáni Szabó Örs helyzet zárta, ám kiszorított szögből az oldalhálót találta telibe a játékos.

Klein Tizian a 16-os jobb oldali sarkától leadott szabadrúgása vezette fel a második 40 percet, kevéssel vétette el a bal felső sarkot. A következő hazai lehetőséget Szabó Örs hagyta kihasználatlanul a bal oldali kapufánál, majd egy gyors ellentámadás végén Kajtár András tisztázott lábbal. Az 51. percben Klein Tizian lövését csak a kapufa segítségével tudta hárítani a vendégek hálóőre. Két perc elteltével Kajtár András ütött ki egy kellemetlenül pattogó beadást, majd a labdáért folyó küzdelemben elesett egy vendégjátékos a 16-oson belül. A játékvezető a büntetőpontra mutatott, a 11-est pedig a háló közepébe lőtte az ítéletet végrehajtó moldvai játékos (0–2).

Az 59. percben Bíró Botond bal oldali erőteljes próbálkozása a felső kapufáról vágódott az alapvonal mögé. A 71. percben megfogyatkozott Burus Bernát legénysége, miután Jánosi Zsolt jobb oldali betörése végén rácsúszott a vendégek kapusára és a játéékvezető azonnal piros lapot mutatott fel. A 74. percben emberhátrányban is betalálhattunk volna, ám Győrfi Bence bal oldali lapos lövése kevéssel elzúgott a bal alsó sarok mellett. Az utolsó percekben látványosan tördelte a játékot a Bákó, míg a mieinken egyre inkább érződött a feszültség, ami sárga lapokban mutatkozott meg.

Elitliga U15, nyugati csoport, alapszakasz 7. forduló
FK Csíkszereda – Bákói FC 0–2 (0–1)

Vezette: Răduță Gabriel (Ploieşti), asszisztensek: Crețu Vasile (Cocorăștii Colț), Manu Paul (Puchenii Mosneni)
Gólszerzők: Palade Ștefan (34.), Neamțu Alexandru (54., büntetőből)
Sárga lap: Casian Enrik (21.), Orbán Hunor (70.), Sánta Dániel (76.), Klein Tizian (77.), ill. Palade Ștefan, 54.), Vilcu Rareș (75.)
Kiállítva: Jánosi Zsolt (71.)
FK Csíkszereda: Kajtár András – Lukács Bence (Fülöp Ákos, 41.), Keresztes Tamás, Nagy Imre-Dániel, Győrfi Bence, Szabó Örs, Jánoska Krisztián (Sánta Dániel, 66.), Klein Tizian, Bíró Botond, Casian Enrik (Orbán Hunor, 41.), Jánosi Zsolt Vezetőedző: Burus Bernát
Bákó: Vilcu Rareș (Necula David, 76.) – Tufa Darius, Yaharia Matei Ștefan, Robu Rareș, Vasilica Andrew (Cosa Eduard, 61.), Neamțu Alexandru, Ficău Cristian, Trif Matei, Paval Victor (Altiparmac Ianis, 54.), Palade Ștefan, Stan Matei (Yusuf Sayin, 54.) Vezetőedző: Druga Dudu