Elitliga U16 | Emberhátrányos diadal a Sepsi OSK felett

A mérkőzés első két percét leszámítva az egész összecsapást emberhátrányban játszotta, mégis kategorikus győzelmet tudott aratni az FK Csíkszereda U16-os csapata a Sepsi OSK hasonló együttese felett.

Az Elitliga U16 alapszakasza utolsó előtti fordulója keretében megrendezett székelyföldi derbiben mindkét együttesnek igen fontos volt a pontszerzés, de a vendégeknek még fontosabb, hiszen amíg mi hat pont előnnyel az élen álltunk, a szentgyörgyiek 17 ponttal éppen a rájátszást érő helyek alatt várták a találkozót. S úgy tűnt, jobban ki is jöhet nekik a lépést, ugyanis a mérkőzés legelején az FK hálóőre, Győrfi Krisztián Attila utolsó emberként szabálytalanul tudta csak megállítani a háromszékiek támadóját, s piros lappal le is küldte a pályáról a játékvezető.

Ubrankovics Zoltán szakvezető így be kellett áldozzon egy támadót, Marian Robertet, hogy bejöhessen Karda Hunor cserekapus, s úgy nézett ki, hogy egy majdnem kilencven percnyi védekező játék áll a házigazdák előtt a pontszerzés reményében. Ráadásul az első találatot a vendégek jegyezhették, igaz, egy csíki, Sajgó Kristóf öngólja révén a 38. percben. Sajgó Kristóf két perccel később azonban ki tudta javítani hibáját, értékesítve egy, Prezsmer Krisztián buktatásáért megítélt büntetőt (1–1).

A szünet után sem tudta kihasználni az emberelőnyt a Sepsi, próbálkozásaikat szépen hatástalanította a csíki védelem. Sőt: gól csak a túloldalon esett, a 47. percben Catrinoi Sebastian megszerezte a piros-feketéknek a vezetést, majd a 74. percben Bencze Lóránd talált be egy gyönyörű egyéni akció végén, az i-re a pontot pedig Ilyés Máté tette fel a mérkőzés végén, amikor a 88. percben kijátszotta majdnem az egész védelmet, s fordulásból kilőtte a jobb alsó sarkot: 4–1.

Az alapszakasz utolsó fordulójában a 10. etap előtt harmadik helyen álló Galaci Oțelulhoz látogat az FK Csíkszereda U16-os gárdája, az eredménytől függetlenül azonban már eldőlt, hogy a piros-feketék nem veszíthetik el az első helyet, s így természetesen a rájátszásban folytatják.

Elitliga U16, 1-es csoport, 10. forduló
FK Csíkszereda–Sepsi OSK 4–1 (1–1)
Vezették: Motam Mihai Ovidiu, Șillo Tudor (mindketten Târgoviște), Filip Claudiu Andrei
Gólszerzők: Sajgó Kristóf (42., büntetőből), Catrinoi Sebastian (47.), Bencze Lóránd (74.) és Ilyés Máté (88.), illetve Sajgó Kristóf (öngól)
Sárga lapok: Orbán Márton (58.) illetve Ungurean Luca (16.)
Piros lap: Győrfi Krisztián Attila (2.)
FK Csíkszereda: Győrfi Krisztián Attila – Orbán Márton, Biró Artúr, Sajgó Kristóf, Tatu-Józsa Márk, Mózes Ádám (Turós Endre 89.), Catrinoi Sebastian, Máthé Apor (Bencze Lóránd 52.), Ilyés Máté, Prezsmer Krisztián, Marian Robert (Karda Hunor 3.). Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán.
Sepsi OSK: Linta Victor – György Máté, Ungureanu Luca (Ungureanu George 59.), Niscov Yannis, Contea Luca (Ipatioaie Mihai 67.), Lipan Alexandru, Ghimbasan Vlad, Matei Sorin (Aprodu Răzvan 75.), Ursuly József, Minescu Antonio, Bodi Andrei (Floroi Ciprian 59.). Vezetőedző: Andrasi Alexandru.