Elitliga U16 | Háromgólos siker a Bákó elleni rangadón

Gól nélküli első játékrész után magabiztos, háromgólos győzelmet aratott U16-os, elitligás csapatunk. Sajgó Kristóf duplázott.

Kemény küzdelem, ám meglehetősen kevés valódi gólszerzési lehetőség adódott mindkét gárda előtt a csoport rangadóján, szombaton. A mezőnyjátékot a 7. percben Bódi fölé szálló fejese, majd a 37. percben Prezsmer Viktor életerős lövése színesítette, ám a vendégek kapusa védeni tudott. Annál több eseményt hozott a második 45 perc. A gólhelyzetek sorát az 55. percben ugyan a Bákó indította, a lövés elkerülte a kapunkat, ezt követően azonban kis túlzással írhatjuk, hogy csak egy csapat volt a pályán és az az FK volt.

Az 57. percben a szünetben beszálló Sajgó Kristóf lövése egy védőn is megpattanva a jobb alsó sarokban kötött ki (1–0). Bő tíz perc elteltével Máthé Aport buktatták a vendégek a tizenhatos bal oldalánál, Manu Paul játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A 11-est Sajgó Kristóf értékesítette rendkívül higgadtan (2–0). A 73. percben végképp eldőlt minden nyitott kérdés, a szintén félidőben pályára lépő Marian Robert egyéni akció végén lőtte ki balról a hosszú sarkot (3–0). A 80. percben Marian duplázhatott volna, ám a bal oldali kapufát találta telibe. A hajrában több alkalommal is növelhettük volna az előnyt, ám több találat nem esett, Ubrankovics Zoltán csapata megerősítette vezető helyét a bajnoki táblázat élén. A folytatásban, egy hét múlva a Jászvásári Politehnica otthonába látogatnak Máthé Aporék.

Elitliga U16, 1. csoport, alapszakasz 7. forduló
FK Csíkszereda – Bákói FC 3–0 (0–0)

Vezette: Manu Paul (Puchenii Mosneni), asszisztensek: Răduță Gabriel (Ploieşti), Crețu Vasile (Cocorăștii Colț)
Gólszerzők: Sajgó Kristóf (57. és 68., a második büntetőből), Marian Robert (73.)
Sárga lap: Máthé Apor (39.), Prezsmer Viktor (46.), Marian Robert (50.), Catrinoi Sebastian (77.), ill. Gherasim Davide (10.)
FK Csíkszereda: Karda Hunor – Vass Norbert, Orbán Márton, Biró Artur, Catrinoi Sebastian (Tatu-Józsa Márk (80.), Mózes Ádám (Sajgó Kristóf, 46.), Ilyés Máté, Máthé Apor, Prezsmer Viktor (Tóth-Pál Milán, 80.), Szolnoki Máté (Marian Robert, 46.), Bódi Lehel (Păcuraru David, 70.) Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán
Bákó: Stan Bogdan – Cojocaru Dragoș, Hoidrag Răzvan, Ursu Cătălin (Fridl Radu Marian, 19.), Dominteanu Tudor (Oancea Ianis, 52.), Gaciu Andrei, Popa Alin, Gherasim Davide (Gherasimoaia Matteo, 73.), Nicolău Denis, Toma Mario (Ivanovici Cristian, 46.), Nastac Ștefan Vezetőedző: Vraciu Cătălin