Barta góljával nyertünk Karácsonkőn!

Szép nyári időben, kiváló gyepszőnyegen és mintegy 500 néző előtt vette kezdetét Karácsonkőn a Románia Kupa harmadik körének mérkőzése a CSM Ceahlaul Piatra Neamt és az FK Csíkszereda között. A 2007-ben felújított 18000 férőhelyes stadion mai napig az ország egyik legjobb stadionjának számít.

Az első ligás infrastruktúrával rendelkező CSM Ceahlaul Piatra Neamt jelenleg a harmadosztályban játszik, de a csapat keretében több külföldi játékos is található és egyértelműen feljutási célokat dédelgetnek.

Az első negyedórában inkább a hazaiak próbálkoztak, de komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani, a csíki védelem a helyén volt.

21. perc Keita Modibo a saját térfeléből megindulva végig sprintel a balszélen, nem tudják megállítani és egészen a csíki tizenhatosig jut el, ahonnan középre passzol Iliescunak, aki kapura rúgja, de Bordás magabiztosan védi a lövést.

A 26. percben Jebari végezhet el szögletrúgást, a beadott labdába Veres fejel bele, de Barna Alexandru résen van.

37. perc FK szabadrúgás a tizenhatos sarkától, Jebari remekül helyezett lövését Barna Alexandru bravúrral szögletre menti.

43. percben egy szabadrúgást követően felszabadít ugyan az FK védője Palmes, de a kirúgott labdát a hazaiak szedik össze és egy távolról beadott lövés meglepetésre a kapufát találja el.

Félidő: 0-0

Szünetben hármas cserét hajt végre a CSM Ceahlaul Piatra Neamt, de a csíki oldalon is cserélni kell, Soufiane Jebari lesérült, helyette bejött Bajkó Barna.

A második játékrész elején lapos játékot láthatunk, aztán az 58. percben a frissen becserélt Arsen Luboya kerül helyzetbe és erős lövése a rövid alsót célozza, de az oldalhálót találja el. Nem sokkal később ismét a hazaiak kerülnek helyzetbe, egy szögletrúgást követően Luboya fejese kevéssel megy mellé. Valentin Suciu közben frissíteni próbál, Becze Tamás helyett Barta Norbertet küldi be.

A hazai közönség hangja egyre erőteljesebb és 25 percnyi játék után úgy tűnik a sárga mezesek hármas cseréje hatásos, mindhárom külföldi labdarúgó jól mozog, ehhez képest a csíki játékosok nem tudnak veszélyesek lenni, helyzetig sem jutnak. Arsen Luboya közben harmadszor is helyzetbe kerül miután az FK védői hibáznak és ezt ki is használja, le csap a labdára, végül Bordásnak kell tisztáznia. Az FK vezetőedzője újabb cserére szánja el magát, Magyari helyett Csürös jön be.

A 80. percben Yoann Fehlrath ziccerben, szerencsénk van ezúttal is, Bordás továbbra is állja a sarat! Négy perccel később a baloldalon futnak el a sárga mezesek, a beadásra érkezik Rotaru, aki mellé fejeli.

A 84. percben hosszú percek után ismét az FK kerül helyzetbe, Bajkó Barna tör be a tizenhatosba két védővel találja magát szemben, kicselezi őket, majd sajnos elcsúszik, így a lövés elmarad.

A 86. percben Barta Norbert volt szemfüles és két védő között labdát szerzett, majd egy az egyben a kapussal szemben nem hibázott, a bal alsóba rúgta: 0-1!

Fotó: Pinti Attila

A közönség szitkozódik és szid mindenkit, de főleg a bírókat, akad azonban olyan is, akinek a magyarokkal van baja. Az utolsó percekben mindent bevetnek a karácsonkőiek, előbb a kapu előtti nagy kavarodásban többször is próbálkoznak, de valahányszor kapura lövik a labdát, az megpattan valakin. Az FK Csíkszereda, vékonyan, de győzni tud és továbbjut!

CSM Ceahlaul Piatra Neamt – FK Csíkszereda 0:1 (0:0)

Gólszerző: Barta Norbert (86.)

FK Csíkszereda: Bordás – Palmes, Berde, Lalic, Simó, Veres, Eder, Magyari (70. Csürös), Jebari (46. Bajkó), Takács, Becze (64. Barta).