FK - FC 2:3

FK - FC 2:3

Gólgazdag és fordulatos meccset játszottunk a hét mérkőzés óta veretlen FC Buzău ellen, de a pontokat nem sikerült itthon tartani.

Ahogy szinte eddigi minden mérkőzésünkön, ezúttal is rosszul kezdtünk, sőt a lehető legrosszabbul, már a 43. másodpercben egygólos hátrányba kerültünk. A védelmünk a rövidzárlat után szép lassan összeszedi magát és elkezdünk építkezni. A 20. perc környékén gyors ellentámadásba lendülnek a vendégek, Gyenge fut ki a tizenhatosából és fejjel akadályozza meg, hogy a bozdavásáriak kapura rúghassák a labdát, majd nehezen ugyan, de visszaér a területére és középhátvédeket megszégyenítő módon blokkolja Ekollot ziccerben. A folytatásban javult a játékunk, nyomás alá helyeztük a vendégek kapuját és a 38. percben megtornáztatjuk az ellenfél hálóőrét. Bărăbaș kap jó labdát Gál-Andrezlytől, a rövid sarkot célozza meg, de Stoian kiüti. A szögletet követően Kelemen fejese fölé száll, majd két perc múlva Gál-Andrezly is próbálkozik, de lövése a kapufa mellett suhan el. A hosszabbításban szabadrúgáshoz jutunk, Jebari áll a labda mögé, beadását Jelena fejeli rá, Stoian még ki tudja ütni a labdát, de a szemfüles Kovács közelről bevágja: 1-1.

Szünet után ott folytatjuk, ahol abbahagytuk az első félidőt és okosan játszunk. Az 54. percben remekül akadályozzuk meg a vendégek támadását, és szépen visszük fel a labdát az ellenfél térfelére. Takács jobboldali beadását Jelena sarokkal továbbítja az érkező Kovácsnak, aki közelről mattolja Stoiant: 2-1. A gólt követően is élénk marad a csapat, Kelemen fejese veszélyesen száll a bodzavásári kapura. A 60. percben az ellenfél is helyzetbe kerül, de Gyenge bravúrosan tornássza ki a labdát. Hat perc múlva jobboldali támadást vezetnek a vendégek, Zamfirt pedig a fiatal Bărăbaș szabálytalanul állítja meg és büntetőhöz jutnak a bodzavásáriak. Pațurcă áll a labda mögé és bár Gyenge rajta volt a lövésén, egyenlíteni tudnak a fehér mezesek. A 78. percben Gál-Andrezly kerül helyzetbe a tizenhatoson belül, de elesik és büntetőt követel, a játékvezető azonban nem fúj semmit. Négy perc múlva szabadrúgáshoz jutunk, Jebari lövése a kapufát surolva mellé megy. A 85. percben Schieb ugrik ki remekül a védők között, de Ghinga leköveti és megzavarja, így a lövés gyengére sikeredik, Stoian kaparintja meg a labdát. Sajnos, ami nem sikerült nekünk, összejött az ellenfélnek és a 86. percben Lopez távoli labdája a hosszú alsóban köt ki. A gól után Suciu Valentin kihasználja cserelehetőségeit, és megrohamozzuk ugyan a vendégek kapuját, de Mészáros löketét Stoian öklözi ki. Sovány vigasz, hogy Pațurcă erős lövését Gyenge bravúrral hárítja, de sajnos nem sikerült itthon tartani egy pontot sem.

Liga 2., 8. forduló: FK Csíkszereda - FC Buzău 2:3 (1:1)

Gólszerző: Kovács (45+2, 54.), illetve Chică-Roșă (1.), Pațurcă (tizenegyesből 67.), Lopez (86.)

Sárga lap: Kelemen (26.), Kovács (36.), illetve Stoian (90.)

FK Csíkszereda: Gyenge - Takács, Kelemen, Csürös, Bor, Bara (Rotar 88.), Kovács (Schieb 78.), Jebari, Gál-Andrezly (Ivanovici 88.), Bărăbaș (Gergely 78.), Jelena (Mészáros 82.).

FC Buzău: Stoian - Zamfir, Vîrtej, Lopez, Oltean, Gaitan, Cârstocea, Munteanu (Toma 79.), Ekollo (Paturca 60.), Ciobanu, Chică-Roșă.