Fordulatos meccset nyert az U16

U16-os akadémistáink háromszor is hátrányba kerültek Nagyszebenben, de mindig sikerült talpraállni, sőt fordítani is tudtak.

Benkó Tihamér és Hodgyai László együttese nagyot küzdött és egy percig sem adta fel, meg is lett az eredménye. Szünetben még egygólos hátrányban voltunk, a végére négy gólnyi különbséggel nyertünk.

Benkó Tihamér vezetőedző a meccs után érthetően nagyon büszke volt csapatára:

"Nehéz összecsapásra, kiélezett mérkőzésre számítottunk. Ezen a meccsen a játék minőségét nagyban befolyásolta a szűk, rossz talajú pálya, így inkább a küzdelem dominált a minőségibb futball helyett. Az első félidőben esett hátrányban vonultunk szünetre, az ellenfél jól használta ki a védelmi megingásainkat, mi két szöglet góllal tudtunk ezekre válaszolni. A második félidőben egy szerencsés góllal sikerült harmadszor is egyenlítenünk, majd fordítani is tudtunk. Ezután az ellenfelünk 10 emberre fogyatkozott, gyorsan sikerült újabb gólt szereznünk, ezt követően pedig a másik csapat mintha fel is adta volna a meccset, már nem igazán foglalkoztak a védekezéssel. Az egész találkozóra jellemző volt a durvaság, az utolsó percekben mi is kaptunk egy piros lapot. Úgy gondolom dícséretet érdemelnek a fiúk, hiszen háromszor is tudtunk egyenlíteni, majd meg is nyerni a meccset."

U16-os Elit Liga, Első csoport, 6. forduló: Nagyszebeni Interstar - FK Csíkszereda 3:7 (3:2)

Gólszerzők: Drăghescu (3., 21.), Vlad (35.), illetve Szőke (5., 29.), Ilie (42., 77.), Lázár (63., 73.), Trinfa (78.).

Sárga lap: Gliga (57., 66.), Dutu (64.), illetve Jakab (50.).

FK Csíkszereda: Simon - Gábor (Trinfa 58.), Szőke, Ureche, Mezei (Kusztos 49.), Marosi, Iordache, Jakab, Lázár, Török (László 56.), Ilie.

Nagyszebeni Interstar: Cosma - Olariu (Dutu 27.), Ivan (Stănese 76.), Cosma, Gliga, Bârză (Bârghiș 76.), Drăghescu, Soare, Vlad (Niță 72.), Dancu, Vestemean (Cărpinișan 72.).