Három góllal nyertünk

Több mint 500 néző volt kíváncsi a harmadosztályú bajnokság 21. fordulójának rangadójára, amelyen a tabella negyedik helyén álló Sporting Liesti volt az FK Csíkszereda vendége.

A piros-feketék kicsit görcsösen kezdték a találkozót és az első tíz perc alatt inkább a vendégek voltak veszélyesek. A 10. percben Hodgyai kap labdát félpályánál, kicselez egy játékost, leadja Magyarinak, aki egy testcsel után visszarúgja Hodgyainak, de csatárunk egy az egyben a kapussal, hibázik. Egy perc múlva Fabio beadására ismét Hodgyai ér oda elsőként, kapura rúgja, de a gól ezúttal is elmarad.

???????????????????????

A 18. percben Zaharia hátulról rúgja fel Kilyént, sárgalap. Néhány perc múlva Magyari is besárgul, miután teljesen fölöslegesen szabálytalankodik. A 26. percben ismét büntet a játékvezető, ezúttal Ilyés kap figyelmeztetést, miután összecsúszik egy Liesti középpályással. Egy perc múlva szép helyzetet dolgoz ki az FK, Hodgyai tör be a tizenhatosba balszélen, Györgyi érkezik az üres területre, de későn kap labdát és a védők felérnek rá. A 30. Percben Liesti első komolyabb helyzetét Horvát magabiztosan fogja. A 33. Percben egy szögletet követően megszerzi a vezetést az FK Csíkszereda, Györgyi beadását Hodgyai fejeli be: 1-0.

Hat perc múlva hasonló szituációban Hodgyai háttal veszi le a labdát és kapura fordulás közben elesik.

Szünet után felpörögnek az események, előbb Magyari ellen szabálytalankodnak a Liesti védők, majd az 53. percben Györgyi indítja remekül Hodgyait, aki betör a tizenhatosba és a rövidsarokba rúgja: 2-0.

Négy perc múlva Magyari kerül helyzetbe, de szabálytalankodnak ellene és a játékvezető büntetőt ítél. A tizenegyest Györgyi végzi el, határozott lövése gólt ér: 3-0.

A folytatásban Horvát Adrián egy szabadrúgást semmisített meg, majd a 63. Percben Mitrának kell mentenie, de néhány perc múlva Mitra hibájából majdnem szépít a Liesti, azonban szerencsénk van és fölé rúgják. Az utolsó negyedórában az FK újabb gólhelyzeteket alakított ki, ezek közül Hodgyai lövése a 74. percben az oldallécről pattant ki, majd a hosszabbítás perceiben fejesét nagy bravúrral védte a Galac megyei csapat kapusa. A 89. Percben egy Fabio – Györgyi összjáték után Fabio tör be a tizenhatosba, remekül passzol Edernek, aki kapásból rálövi és a labda egy védő hátán csattan. A hosszabbításban előbb Györgyi, majd Hodgyai növelhetné az előnyt, de mindkét próbálkozás kudarcba fullad.

FK Csíkszereda – Sporting Liesti 3:0 (1-0)

Gólszerzők: Hodgyai László (35. és 53. perc), Györgyi Arthur (57., büntetőből).

FK Csíkszereda: Horvát – Ilyés (Eder 72.), Lőrincz, Csiszer, Fabio, Mitra, Györgyi, Kilyén, Magyari (Antal 62.), Soufiane (Majzik 88.), Hodgyai.

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

„Egy kicsit nehezen lendültünk bele, mert egy kicsi nyomás is volt rajtunk, de ilyenkor látszik meg, hogy milyen fontos egy-egy pontrúgás az ilyen mérkőzéseken. A csapat taktikailag jól játszott, azt csináltuk amit megbeszéltünk, habár az első félidőben akadozott a játékunk. Szünet után viszont nagyon jól játszottunk rúgtunk is két gólt és még sok helyzetünk volt, úgyhogy gratulálok a csapatnak. A következő meccsen Bákó ellen fogunk játszani, fontos meccs lesz és ha nyerünk én biztos vagyok benne, hogy ez a csapat fel fog jutni a másodosztályba.”