Két meccsen nyolc gól

Az FK Csíkszereda mindkét ifjúsági alakulata magabiztos – kapott gól nélküli – győzelmet aratott a román korosztályos labdarúgó bajnokság alapszakaszának 20. fordulójában a Bákói SC ellen, szombaton.

Először ezúttal is Burus Csaba vezetőedző U19-es együttese lépett pályára. Alakulata már az első félidőben eldöntötte a találkozót, hiszen két gólt rúgott és egyet sem kapott. A második játékrészre maradt még egy találat, ezt is a csíkiak rúgták, kialakítva a végeredményt. Eredmény: FK Csíkszereda U19 –Bákói SC U19: 3–0 (2–0). Gólszerzők: Nagy Norbert, Vízi Tamás és Dan Szabolcs. Az U19-es alakulat húsz forduló után a 13 csapatos bajnokság harmadik helyén tanyázik.

U17: öt gólt rúgtak

Zuhogó esőben kezdte a találkozót Dusinszki Zoltán edző csapata, az U17-es együttes, amely magabiztosan halad a bajnokság megnyerése felé. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a tény, hogy a csíkiak a bajnokságban még nem szenvedtek vereséget. Ezt a hagyományt folytatták szombaton délután, amikor a Bákói SC korosztályos csapatával fociztak. A találkozón öt gólt rúgtak és egyet sem kaptak. Eredmény: FK Csíkszereda U17 –Bákói SC U17: 5–0 (1–0). Gólszerzők: Kovács Dániel (2 találat), Tamás Nándor, Bara Levente és Bara László.

A következő fordulóban (szombat, április 16.) a csíkiak a Ceahlăul Piatra Neamț otthonában lépnek majd pályára.