Kispad | Elitliga U15 | Burus Bernát | Galaci Oțelul–FK Csíkszereda 0–3

Háromgólos győzelmet hoztak haza Galacról U15-ös csapatunk játékosai, és a rájátszásban folytatják. Utolsó alapszakaszbeli mérkőzésüket Burus Bernát vezetőedző értékeli.

„Egy olyan csapat ellen mérkőztünk meg, akik egészen az utolsó előtti fordulóig versenyben voltak azért, hogy esetleg a rájátszásban folytassák, mi se bizonyítja jobban, hogy a 75. percig 1–1 volt az eredmény múlt hétvégén annak a Iasi-nak az otthonában, akik megnyerték ezt a csoportot.

Az ellenfelünket dicséret illeti, hiszen ebben a bajnokságban kevés olyan csapattal találkoztunk, akik próbálták hátulról felépíteni a játékot, és látszódott a játékukon, hogy mi az elképzelésük. Ennek a tudatában készültünk a héten, hiszen tudtuk, hogy nem feltétlenül számíthatunk egy könnyű mérkőzésre, és ugyanakkor szerettük volna megtartani a táblázaton elfoglalt pozíciónkat is.

A srácok mutatott játékát dicséret illeti, hiszen az első perctől maximális komolysággal és hozzáállással kezelték ezt a mérkőzést, mi sem bizonyítja jobban, hogy a félidőben 0–2-es állással mentünk be az öltözőbe. A második félidőt pedig a megbeszélték alapján jól kontrolálva tudtuk őrizni és még eggyel gyarapítani a góljaink számát, ezzel pedig sikerült behúzni az újabb három pontot.

Nagy örömmel és motivációval várjuk mindannyian a hétvégén kezdődő rájátszást, hiszen ezeknek a srácoknak a fejlődési fázisában ez egy elengedhetetlen lépcsőfok, és remélhetőleg tudunk majd élni ezzel a lehetőséggel, hogy az ország legjobb 16 csapat között szerepelhetünk.
Gratulálunk a srácoknak, hiszen az első kitűzött célt elérték, de mindnyájan tudjuk, hogy innentől még több melót kell majd még beletenni, ha akarunk egy még magasabb célt is elérni!”