Kispad | Elitliga U16 | Ubrankovics Zoltán | FK Csíkszereda– Szebeni ACS Alma 18–0

Tizennyolc lőtt és nulla kapott gól: van-e ezen értékelni való? Ubrankovics Zoltán, Elitliga U16-os csapatunk edzőjének hogyne lenne, ő boncolgatja a pályán történteket a hétvégi FK–Szebeni Alma mérkőzést követően.

„A lestaktikát játszó ellenfél ellen a mélységi induló játékosainknak területet biztosítani a szélen a szélső támadók vissza-befelé mozgásával, a szélső hátvédeinknek a kilences pozíció kiürítésével és a tízes pozícióban tartózkodó játékosnak, valamint a szélső támadóink befelé mozgása utáni mélységi labdára való indulással próbáltunk gólhelyzeteket teremteni. A belső védőink labdakihozatalai, mélységi lapos passzaik igen, de a mélységi indításai nem voltak elég pontosak, így nem tudtunk annyira hatékonyak lenni a mérkőzés elején. A 15. percben szögletből szerzett gól elindította aztán a lavinát. A második félidőben a srácok türelmesek voltak, keresték a réseket is, mivel kezdett fáradni az ellenfelünk, így több alkalom volt arra, hogy betörjünk mind középen, mind szélen, és többször álljunk a kapussal szemben, vagy beadásból gyakorlatilag az üres kapuba fejezzük be a támadást. Ezt elég hatékonyan tettük meg a második félidőben. Dicséret és tisztelet illeti az ellenfelünket, hiszen annak ellenére, hogy folyamatosan kapták a gólokat, nem adták fel elvüket, nem törtek meg, hanem becsülettel, tartással és nagy lelkesedéssel játszották végig a mérkőzést. Ami a mieinket illeti, a profi labdarúgás felé vezető útnak megfelelően álltak hozzá a mérkőzés utolsó percéig. Törekedtek, és ki is hozták a maximumot a mai mérkőzésből.

Az ilyen típusú mérkőzésen mindig szoktam adni plusz célt a csapatnak, és így tettem most is. Az átlövések, a bal oldali beadások, az ellenfél szögleteinek, lapjainknak a számait tudták teljesíteni, sajnos a jobb oldali beadásaink száma a céltól egy picit elmaradt. Természetesen kielemezzük az okokat, és javítani fogjuk. Ezzel a győzelemmel a többi mérkőzés alakulása miatt két fordulóval a vége előtt eldőlt, hogy a playoff-ban fogjuk folytatni. A kis részcélunkat elértük, és haladunk a nagyobb céljaink felé. Ahhoz, hogy ezeket elérjük, úgy készülünk az elkövetkezendő két olyan ellenfél ellen, akik komoly eséllyel pályáznak play off-ra, hogy maximálisan teljesítsünk minden tekintetben.”