Küzdelmes meccs a Flamengo ellen

Papíron a Flamengo volt az esélyesebb a 7. helyért kiírt küzdelemben a Puskás Suzuki Kupán, de fiataljaink megszorongatták a brazilokat.

A dél-amerikaiak már a 4. percben tizenegyeshez jutottak, de Fabrício Yan büntetőjét Lukács Dániel védeni tudta. A 13. percben aztán Adriel Moraes beadásába Csedő Szilárd ért bele szerencsétlenül, ezzel az öngóllal szerzett vezetést a Flamengo. A mieink nem hagyták válasz nélkül a brazilok találatát, előbb kapufát lőttek, majd az ivószünet után a 19. percben egyenlítettek, mégpedig Kecskés Dávid révén, aki egy jobb oldali támadást fejezett be szépen (1–1). A döntetlennek nem sokáig örvendhettünk, Euder szépen hozta helyzetbe a jobbösszekötő helyén felzárkózó Adriel Moraest, a jobbhátvéd pedig tizenöt méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1–2). A félidő hajrájában egyenlíthettünk volna, de Orbán Milán hiába vihette egy az egyben Joao Lucasra a labdát, a riói kapus remek reflexmozdulattal hárított.

Szünet után előbb Moreira indításából Lucas Santos növelte a brazil előnyt (1–3), majd egy szöglet után nem tudtak felszabadítani a dél-amerikaiak, így Lucian Barsan egy közeli lövéssel ismét egygólossá tette a különbséget (2–3). A folytatásban Omar Elsawy óriási helyzetben Joao Lucas ölébe fejelt, így az egyenlítés nem jött össze, sőt a csereként beállt Marquinhos beadásából Fabrício Yan eldöntötte az igencsak eseménydús találkozót.

14. Puskás–Suzuki-kupa, a 7. helyért

FK Csíkszereda–CR Flamengo 2–4 (1–2)

Vezette: Sipos T. (Ring K., Urgyán)

Gól: Kecskés D. (19.), Barsan (46.), ill. Csedő (13. – öngól), Adriel Moraes (23.), Lucas Santos (41.), Fabrício Yan (58.)

Csíkszereda: Lukács D. – Colceriu (Dobre, 45.), Simon E., Csedő Sz. (Miklós N., 45.), Barsan – Sebestyén B. (Bóné, 54.), Boni – Omar, Orbán M. (Tamás B., 45.), Kecskés D. – Biró T.

Flamengo: Joao Lucas – Adriel Moraes, Gondim, Iago, Carbone (Marquinhos, 56.) – Rogério (Hernandes, 56.), Rayan (Moreira, 31.) – Vitor Fonseca, Euder (Lauan, 48.) – Lucas Santos (Paulo, 48.), Fabrício Yan.