Liga 2 | Győzelem lehengerlő játékkal

Második találkozóját is megnyerte liga 2-es együttesünk a 2024/2025-ös szezonban. Bakos Ervin és Jozef Dolny újra eredményes volt.

Drobeta-Turnu Severinben lápett pályára liga 2-es csapatunk a bajnokság második fordulójában a Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii vendégeként. A házigazdák albérletben játsszák mérkőzéseiket pályaválasztóként, ez a nézőszámon is meglátszott, néhány tucat éreklődő előtt indult útjára a labda.

Az első próbálkozás a „pandúrok” nevéhez fűződik a harmadik percben, Vulpe próbálkozása nem okozott gondot Simon Máténak. A nagy melegre való tekintettel a 20. percben ivőszünetet rendelt el Valentin Porumbel játékvezető. A pauzát követően Babati révén a hazai hálóba került a labda, ám a bíró les miatt érvénytelenítette a találatot. Ugyanígy járt el a 27. percben Jozef Dolný góljánál is. Egyértelmű fölényben játszottak Ilyés Róbert tanítványai, jóval veszélyesebbek voltak, mint a zsilvásárhelyiek. Ez helyzetekben is megmutatkozott, a 31. percben Bloj lövését jegyezhettük fel, majd Csürös látványos, távoli ívelését említhetjük.

Ami nem jött össze a rendes játékidőben, sikerült a hosszabbításban, A 45+2. minutumban az új szezonban a csapatkapitányi karszalagot viselő Gal-Andrezly Peter 12 méteres lövése utat talált a kapuba (0–1). Teljesen megérdemelt vezetéssel vonulhattunk pihenőre.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Az 54. percben Camara szabálytalankodott a 16-oson belül Palmeș-sel szemben, a jogosan megítélt büntetőt Babati Benjamin váltotta gólra (0–2). Három egység elteltével Torvund is közel állt első FK-s gólja megszerzéséhez, ám Lupescu a helyén volt. A 63. percben viszont már ő sem tudott segíteni, az első fordulóban kétszer is betaláló Bakos Ervin tíz méteres lövéssel növelte az előnyt (0–3). A 69. percben a nyitófordulóban szintén eredményes Jozef Dolný tette még magabiztosabbá a vezetésünket, ezzel el is döntve minden lényeges kérdést (0–4).

A második játékrész ráadásában is született egy gól, Camara találata azonban csupán szépségtapasz lehetett a házigazdák számára (1–4). Az FK magabiztos, taktikus és eredményes játékkal megszerezte a második mérkőzésén a második szezonbeli sikerét is. A következő játéknapon a AFC Câmpulung - Muscel 2022 csapata látogat majd Csíkszeredába.

Liga 2, alapszakasz 2. forduló
Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – FK Csíkszereda 1–4 (0–1)

Városi stadion Drobeta-Turnu Severin
Vezette: Valentin Porumbel (Olteniţa), asszisztensek: Gheorghiță Bălan (Piteşti) și Daniel Nistor (Zalatna)
Gólszerzők: Camara (90+4.), ill. Gal-Andrezly Peter (45+2.), Babati Benjamin (54., büntetőből), Bakos Ervin (63.), Jozef Dolný (67.)
Sárga lap: Kelemen Dávid (90+1.)
Zsilvásárhely: Lupescu – Sturzu, Gavric, Dumbrăvean, Godja, Moisie (Gașpar, 56.), Dasic, M. Camara, Andreaș (Cîniparu, 56.), Lupulescu, Vulpe Másodedző: Bogdan Chiriac (Călin Cojocaru vezetőedző eltiltását tölti)
FK Csíkszereda: Simon Máté – Hegedűs János, Kelemen Dávid, Raul Palmeș, Bloj Erwin, Csürös Attila (Kárándi Botond, 86.), Bakoș Ervin (Kovács Márk, 70.), Gal-Andrezly Peter, Babati Benjamin (Soufiane Jebari, 70.), Torvund Alexander (Francisco Anderson), Jozef Dolný (Makrai Gábor) Vezetőedző: Ilyés Róbert