Liga 2 | Magabiztos győzelemmel kezdtük az új szezont

Lehengerlő első fél órát produkált az új szezon első bajnoki mérkőzésén liga 2-es csapatunk a Karácsonkői Ceahlăul ellen vasárnap délután. Az első fél órában kialakított három gólos előnyünk döntőnek bizonyult, Bakos Ervin duplázott és az új igazolás Dolný Jozef is betalált.

Szépen megteltek a városi stadion lelátói a szezonkezdő mérkőzésre, sokan voltak kíváncsiak Ilyés Róbert megújult csapatára. A csapat pedig meghálálta a bizalmat és nagyon erősen indította a találkozót. A 6. perc végén bal oldali szögletet végezhettünk el, Babati Benjamin végezte el a sarokrúgást, az öt és felesen kialakul tumultusban Bakos Ervin eszmélt a leghamarabb és a kapu jobb alsó sarkába továbbította a játékszert (1–0). Remek kezdés! Három perc múlva jó 25 méterről szabadrúgásból Babati veszélyeztetett, ám fölé szállt a próbálkozása. A 13. percben Dolny maradt le hajszállal a kapu előterében Bakos jobb oldali beadásáról. Egy minutum elteltével a szlovákiai csatár már nem hibázott, jó kiugratás után remekül emelt a léc alá mintegy 18 méterről (2–0).

A vendégek a huszadik percben jutottak el első alkalommal Simon Máté kapujának előterébe. Egy bal oldali szabadrúgás után Batantu lőtt jobbról a bal felső sarok fölé. Ám a hazai fölényt nem veszélyeztették a látogatók, remekül működött a letámadásunk, a Karácsonkőnek a labdakihozatalokkal is meggyűlt a baja az első 25 percben. A 29. minutumban Szilágyi Szabolcs rogyott a gyepre jobb lábát fogva, ám rövid ápolást követően folytatta a játékot.

A 33. percben jobb oldalon futott az akciónk, Torvund tört be remekül a tizenhatoson belülre, az alapvonal közeléből remekül adott középre, ahol jó ütemben érkezett Bakos Ervin, aki higgadtan helyezett a kapu közepébe és megszerezte második találatát (3–0). A harmadik találatunk után kiderült, Szilágyi nem tudja vállalni a folytatást, helyét Csürös Attila foglalta el. A szünet előtti pillanatokban Carreiro fölészálló próbálkozását jegyezhettük még fel, és Simon Máténak is nyújtóznia kellett Davordzile lövésénél, ám magabiztos FK-vezetéssel vonulhattak pihenőre a felek.

Csak szépíteni tudtak a vendégek

A szünetben nem változtatott egyik szakvezetés sem, így változatlan összeállításban kezdték a felek a második 45 percet. Jól folytatódott a mi szempontunkból a mérkőzés, továbbra is mi diktáltuk a tempót. Az 54. percben Hegedűs veszélyeztetett szabadrúgásból, ám a 22 méteres próbálkozást magabiztosan ölelte magához Brăncescu. A 66. percben Torvund lálában maradt a negyedik találat, Babati bal oldali beadásánál nem találta el jól a labdát a kapuval szemben norvég-magyar támadónk. Ami nem sikerült az egyik oldalon, összejött a másikon. Egy jobb oldali akció végén a hosszú oldalra ívelt labdát Carl Davordzile fejelt a hosszú sarokba (3–1). Azonnal érkezhetett volna a válasz, ám Babati fölédurrantott a középkezdés után indított akció befejezéseként.

A szépítés után továbbra is kezdeményezőbb volt a cserékkel frissített vendégcsapat, a 73. percben Simon Máté mentett nagyot lábbal egy bal oldali próbálkozásnál. A játék színvonala elmaradt az első játékrészben látottaktól, de a biztos vezetésünk így sem forgott veszélyben. A 89. percben a csereként beszálló Makrai játszotta magát tisztára, ám jobb oldalról eleresztett labdája centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot. Ugyanezt Anderson is megismételte az utolsó percben.

Liga 2. alapszakasz, 1. forduló
FK Csíkszereda – Karácsonkői Ceahlăul 3–1 (3–0)

Csíkszereda, városi stadion
Vezette: Busi Cătălin Asszisztensek: Dumitrache Ștefan, Diaconu Andrei
Gólszerzők: Bakos Ervin (6. és 33.), Dolný Jozef (14.), ill. Carl Davordzile (68.)
Sárga lap: Raul Palmeș (87.), ill. Mark Tuțu (28.), Rodrigo Carreiro (45+2.), Abel Martins Costa (60.)
FK Csíkszereda: Simon Máté – Hegedűs János, Kelemen Dávid, Raul Palmeș, Bloj Erwin, Szilágyi Szabolcs (Csürös Attila, 37.), Bakos Ervin, Gal-Andrezly Peter – Babati Benjamin (Pintér Bence, 82.), Torvund Alexander (Francisco Anderson, 68.), Dolný Jozef (Makrai Gábor, 82.)Vezetőedző: Ilyés Róbert
Karácsonkő: Laurențiu Brăncescu – Mark Tuțu, Eugenio Cristoforo Bracelli, Emmanuel Asibey, Abel Martins Costa, Mihael Alexandru Onișa, Victorie Batantu Ina (Rabe Gbizie, 56.), Rodrigo Carreiro (Patrick Petre (56.), Gyulai Cristian (Răzvan Neag, 77.), Carl Davordzile, Geani Mihai Crețu (Robert Ciobanu, 67.) Vezetőedző: Veronese Marco