Liga 2 | Újszentes behúzva, folytatódik a győzelmi sorozat!

Nem született meg könnyen, de végül összejött az FK Csíkszereda hetedik győzelme az idei Liga 2 alapszakaszában. A piros-feketék ezzel folytatják hihetetlennek tűnő győzelmi sorozatukat, s hat ponttal vezetik a tabellát.

Nem hiába tartott Ilyés Róbert vezetőedző az Újszentes védelmétől, egy szorosan, betömörülve védekező újszentesi csapat állt ki – köztük volt kerettagunkkal, Apro Claudiuval – az FK ellen Csíkszeredában kedd este, a Liga 2 alapszakaszának 7. fordulója keretében megrendezett találkozón. A kellemes őszi időben szép számmal látogattak ki nézők a városi stadionba, pedig a jégcsarnokban is mérkőzés folyt, a Sportklub az Ágyúsokat fogadta.

A focimeccsen ugyanakkor olyan pillanatok is voltak, amikor a vendégek hat emberrel védekeztek a hátsó sorban. Mégse kellet sokat várni az első nagyobb helyzetre, Jebari 30 méterről elengedett lövésével akadt problémája Miklós Róbert kapusnak. A 17. perc Csürös buktatta a kaputól 20 méterre a vendégek játékosát, de Modan lövése elakadt a sorfalban. Két perccel később Anderson Gál-Andrezlyvel játszott össze, de előbbi beadása nem volt valami acélos: a beadásokkal, mivel Babati sérülés miatt nem került be a keretbe, elég hadilábon álltunk az egész mérkőzés alatt, hiába harcoltunk ki számtalan szögletet, nem tudtuk veszélyeztetni a kaput. A 24. percben aztán Jebari már jól adott ugyan be, de Dolny nem tudott élni a lehetőséggel. A 30. percben Anderson Santosnak is összejött a jobboldalról egy jó beadás, de Dolny nem mozdult rá a labdára, pedig bevetődve akár kapura is fejelhette volna a játékszert. A 34. percben is nagyon forró jelenetek alakultak ki a vendégkapu előtt, Bloj jól tekert középre, Bakos lövése azonban nem ért célt, majd a kipattanót Dolny lőhette volna be a kapuba, de Burdeț a gólvonalról mentett. Hogy felbillent a pálya, jól illusztrálja, hogy az Újszentes csak a 43. percben lőtte az első szögletét, s az 53. percig kellett várni az első kapura lövésükre.

A szünetben a vendégek hármat cseréltek, míg mi csak egyet, a sérüléséből nemrég visszatért veres helyére küldte be a norvég Torvundot Ilyés Róbert. Frissebbnek is tűntek az újszentesiek, a mi pedig kezdtünk egyre többet hibázni. Például a 75. percben, amikor a vendégek egy kontrával megleptek minket, s csak Cibi Fabiano Duarte ügyetlenségének köszönhetjük, hogy nem szerezték meg a vezetést az újszentesiek. Rögtön a következő jelenetben azonban egy mutatós Jebari–Anderson–Dolny összjáték után utóbbi megszerezte a vezető gólt, remek körömpasszt kapva a braziltól átemelte a labdát kapuson: 1–0!

A vezető találatot követően rögtön átrendezték a csapatokat a mesterek, kettő-kettőt cserélve. Gólveszély azonban innentől már csak az FK játékában volt, a 83. percben például Dolny duplázhatott volna, de kapáslövése csúnyán fölé szállt.

A lefújásig nem esett több gól, így az FK Csíkszereda nem szakította meg győzelmi sorozatát, a kupameccseket is beleszámolva ez a kilencedik győzelem volt tétmérkőzésen az őszi idényben. A piros-feketék ezzel a diadallal 21 pontot gyűjtöttek már a bajnoki tabellán, hat ponttal előzve meg a 15 pontos Metaloglobust és a Steauát.

A következő fordulóra Bukarestbe utaznak a fiúk, ahol szeptember 30-án, hétfőn 18 órától a Steaua lesz az ellenfél.