Megdolgoztak a győzelemért

A tabellán közvetlenül mögöttünk álló FC Botosani csapata látogatott Csíkszeredába.

Jól kezdtük a mérkőzést, már a 3. percben vezettünk és a helyzeteink is meg voltak, de szünetig nem tudtuk növelni az előnyt, sőt a 43. percben a vendégek egyenlítettek.

A második félidőben nagyot küzdöttünk, és a 75. percben emberelőnybe kerültünk, Bighiu megkapta második sárga lapját. A végjátékban pedig a győztes gól is összejött, így értékes három pontot tartottunk itthon. Benkó Tihamér vezetőedző a meccs után elmondta:

"A mérkőzés elejétől kezdve mi léptünk fel kezdeményezőbben, sikerült helyzeteket kialakítanunk, a vezetést is megszerezni. Az ellenfél a szünet után egy védelmi hibánkat kihasználva egyenlíteni tudott. Ezt követően is próbáltunk helyzeteket kialakítani, a gól azonban nem jött és az idő múlásával kicsit görcsössé vált a játékunk. A mérkőzés végén sikerült megszereznünk a győztes találatot és megnyertük a meccset. Jó mentalitásban, végig küzdöttünk, amiért dícséretet érdemelnek a fiúk, azonban kicsit pontosabb játékkal a támadó harmadban könnyebben is itthon tudtuk volna tartani a pontokat, ezen a téren még fejlődnünk kell."

U16-os Elitliga, Első csoport, 7. forduló: FK Csíkszereda - FC Botosani 2:1 (1:1)

Gólszerzők: László (3.), Gábor (78.), illetve Iftimie (43.).

Sárga lap: Ilie (31.), illetve Bighiu (31., 75.).

Kiállítva: Bighiu (75.).

FK Csíkszereda: Simon - Kusztos, Balázs, Ureche, Rácz, Marosi, Iordache, Jakab, László (Csíki 66.), Trinfa (Gábor 68.), Ilie (Demeter 80).

FC Botosani: Jîjîe - Tapu, Bighiu, Zubursu, Iftimie, Feraru, Ilaș, Suliuc (Cososchi 80.), Diaconu, Andronache (Ciobanu 68.), Andrioaia.