Megérdemelt győzelem

Schieb és Marrone góljaival, győzött második ligás csapatunk Călărașion.

Szép időben, 15 Celsius fokban vette kezdetét a Duna parti összecsapásunk, ahol a múltheti kezdőcsapatból hiányzott Kelemen, Aszalos és Jebari, de visszatért a kezdőbe Takács és Apró, valamint Szondi. Kényszerű cserével indult a Călărași elleni meccs, a 11. percben csapatkapitányunk Csürös megsérült, Bara állt be helyette. A nem túl látványos játék ellenére mindkét oldalon voltak próbálkozások, de veszélyes helyzetet egyik csapat sem tudott kidolgozni. Az első gólra is közel fél órát kellett várni. Egy Takács beadást követően Jelena fejelte fel a labdát, majd Szondi továbbította Schiebnek, aki egy akrobatikus mozdulattal közelről a kapuba bombázott: 0-1. A félidő vége előtt Apró állt közel a gólhoz, miután egy szabadrúgást követően közelről célozta a hazaiak kapuját, de Costache kezeiben landolt a labda.

Szünet után próbálja növelni előnyét az FK, de Kovács fejese könnyű préda Costachenak. A hazaiak sem adják könnyen magukat küzdenek az egyenlítésért, a frissen érkező Grigore az 55. percben veszélyeztetett is, de közeli kapáslövése szerencsénkre fölé száll. Egy órányi játék után Matei sárgult be, miután Jelenával szemben szabálytalankodott. A megítélt szabadrúgást mintegy 30 méterről Apró végzi el, jól helyezett lövését Costache nehezen tudja semlegesíteni. A 75. percben ismét a hazaiak támadhatnak, Moise fut el a balszélen beadása kapura megy, de Gyenge hárítja. Az FK biztonsági futballra rendezkedett be és ennek következményeként a kék mezesek a 80. percben letámadják Gyenge kapuját, szerencsénkre sikerül kivágni a labdát. Hosszú rehabilitációt követően az utolsó tíz percre Marrone is lehetőséget kap, él is vele, a németországi születésű játékosunk ugyanis látványos támadást vezet, négy hazait is kicselez, lövése a kapusban akad el. A végjátékra a mieink maradnak aktívabbak, Rotar ígéretes támadása kapu mellé megy. A hosszabbítás utolsó percében ismét Rotar lőhet, a labda megpattan és Marrone elé kerül, aki nem tétovázik és a bal alsóba rúgja ezzel beállítja a végeredményt. Megérdemelt sikert aratott csapatunk a Duna parton és a három pontnak köszönhetően tovább kapaszkodtunk a táblázaton.

Liga 2., 12. forduló: Dunărea Călărași - FK Csíkszereda 0:2 (0:1)

Gólszerző: Schieb (29.), Marrone (90+4).

Sárga lap: Matei (60.), Milea (70.) illetve Takács (84., 90+4).

Kiállítva: Takács (90+4).

Dunărea Călărași: Costache - Țenea, Matei, Leca, Sălceanu, Avram (Moise 63.), Boiangiu, Ivan (Grigore 46.), Filip, Stoica (Vultur 82.), Popescu.

FK Csíkszereda: Gyenge - Takács, Gergely, Apró, Bor, Csürös (Bara 11.), Kovács, Szondi (Ivanovici 67.), Gál-Andrezly (Marrone 79.), Schieb (Hernando 79.), Jelena (Rotar79.).