Női Szuperliga | Fülöp Boglárka gólja döntött Besztercén

Fülöp Boglárka remekbe szabott találatával fontos három bajnoki pontot szerzett női szuperligás csapatunk a vasárnapi, Besztercei Gloria elleni rangadón.

A házigazda lépett fel kezdeményezőbben a találkozó első periódusában, ám mi hagytuk ki az első ziccereket. Az első két percben két nagy lehetőség is kimaradt vendégoldalon.Ahogy telt az idő, úgy vette át egyre inkább az irányítást Kollár Péter együttese. Ez helyzetekben is megmutatkozott, ám a befejezések nem sikerültek, vagy Cîmpean védett. A második félidőben egyre inkább érett az FK-gól, ami végül a 68. percben jött össze. A csereként pályára lépő Mitri Rita küzdött meg egy labdáért a bal oldalon, az alapvonal közeléből visszagurított labdájára Fülöp Boglárka érkezett remekül és lőtt a felső kapufát is érintve bombagólt (0–1).

Az előny kitartott a lefújásig, ami azt jelenti, hogy Antal Anitáék öt fordulót követően továbbra is hibátlan teljesítménnyel állnak a bajnoki táblázat élén. A folytatásban, szeptember 29-én, vasárnap a másik száz százalékos csapat, a Konstancai Farul otthonába látogatnak a lányok.

A lefújás után Kollár Péter vezetőedző értékelt honlapunknak.

"Munkás mérkőzés volt, voltak jó egyéni teljesítmények, de azt gondolom ma CSAPATként funkcionáltunk jól. Mezőnyben veszélyesebbek voltunk, de ma megint a bomba gólok napja lett volna, ha kaput eltaláljuk. Így csak hatalmas helyzeteink voltak kb. öt-hat ,de elégedetlennek sem szabad lenni, a győzelem volt a fontos. Jön még két nehéz mérkőzés, de mint ma is, csak rajtunk fog múlni, hogy ezeket a mérkőzéseket is megnyerjük. Jól edzenek, jól játszanak a játékosok, egyben van a csapatunk, gratulálok nekik!"