Női Szuperliga | Megszenvedett háromgólos győzelem a székely derbin

Az eredmény alapján akár sima is lehetett volna a szombat esti székely derbi a női labdarúgó Szuperligában, de nagyon nem volt az. A születésnapját ünneplő Kollár Péter vezetőedző irányításával háromgólos, de megszenvedett, szerencsés győzelmet aratott az FK Csíkszereda a Székelyudvarhelyi Vasas Femina ellen.

A romániai női labdarúgó élvonalbeli bajnokság 4. fordulója keretében megrendezett találkozó félórás késéssel indult, mivel nem teljesültek a rendezés feltételei: a meghirdetett időpontban sem mentőautó, sem mentőorvos nem tartózkodott a helyszínen. Míg egy mentőautó bő tízperces késéssel megérkezett, orvos csak a szabályzat által ilyenkor türelmi időként megadott fél óra utolsó percében érkezett meg egy másik, szirénázó járművel. Öt perc elteltével aztán a játékvezető kénytelen volt megállítani a mérkőzést, mivel ez az orvos – miután közben egy másik kollégája is megérkezett – távozott a stadionból, csakhogy a szabályzat szerint menet közben nem lehet kicserélni a személyzetet – így nem volt más megoldás, mint visszahívni azt a szakembert, aki eredetileg a mérkőzés jegyzőkönyvébe feliratkozott.

A kellemetlen elő- és közjáték után az volt a legjobb, hogy végül meg lehetett rendezni a találkozót. Amelyen egyébként a csíki lányok szinte egyáltalán nem engedték ki az irányítást a kezükből, míg a Vasas fegyelmezetten, betömörülve védekezett. A küzdelmes, néha harcias összecsapáson az FK jobbára távoli lövésekkel próbálkozott, s ez egy ideig úgy tűnt, nem jár sikerrel, vagy elkerülték a kaput a lövések, vagy a vendégek hálóőre, Lengyel Kriszta hárítani tudott. Aztán a 37. percben megtört a jég, Vlădulescu Anamaria távoli lövése kijött Lengyel Krisztáról, s Mitri Rita az udvarhelyi hálóőr mellett, közelről a hálóba pöckölte a labdát, 1–0! Egygólos előnnyel mentek szünetre a csapatok, amely aztán az első félidőben megszokott mederben folytatódott tovább, az FK sorra vezette a támadásokat, de a befejezések nem voltak elég pontosak.

Az 59. percben ki is csúszhatott volna a kezünkből a mérkőzés, mert támadást tudtak vezetni a hazai kapura az udvarhelyiek, szerencsére Török Lilla óriási bombáját a kapu fölé tudta tolni az egyébként teljesen kihűlt Tankó Réka. Szenvedett ekkor az FK játéka, benne volt a levegőben, hogy akár meg is fordulhat. A 75. percben aztán szerencsére újabb gólt szereztünk: a csereként beállt Nombot Annabelle a büntetőterület közelében ütközött az udvarhelyiek legjobbjával, Hornok Rékával, de a játékvezető előnyszabályt alkalmazott, Szőke Eszter pedig begyűjtötte a lasztit, s mintegy 18 méterről elengedett, jól helyezett lövése a hosszú sarokban landolt: 2–0. Végül nem is ez lett a végeredmény, ugyanis egy másik cserénk, Feketevízi távoli, löbbölt lövését egyszerűen beejtette a kapuba Lengyel Kriszta a 81. percben, ezzel beállítva a 3–0-s végeredményt.

A folytatásban, szeptember 22-én Besztercére utaznak Kollár Péter tanítványai, ahol az 5. forduló keretében a Gloria ellen lépnek pályára.