Őszi visszatekintő XII.

Liga 2. XIII. forduló. 2020. november 22. 11 óra:

CS Mioveni – FK Csíkszereda 1:1 (1:1). Mioveni stadion. Hozzávetőleg 80 néző. Vezette: Cristian Răzvan Codrea (Nagybánya). Oldalvonali segéd játékvezetők: Marius Bălan (Dés) és Petrică Ionuț Cîmpeanu (Kolozsvár). Tartalék játékvezető: Claudiu Marcu (Konstanca).

Gólszerzők: 90. Bg. Rusu, illetve 99. Bogdan Rotar (8).

FK Csíkszereda: 33. Gyenge – 8. Takács, 14. Kelemen, 3, Apró, 22. Bor (a 73. perctől 2. Palmeș) – 13. Csürös – 10. Bauza, 6. Eder González (csk., a 90+2. perctől Pintér), 11. Jebari (a 73. perctől 20. Savin), 24. Schieb (a 90+2. perctől 26. Bara) – 99. Rotar.

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lap: 99. Rotar (20, 51), a másodikat követően piros.

CS Mioveni: 22. Popescu – 26. Oancea, 14. Al. Iacob, 24. Garutti, 2 Mar (a 89. perctől 18. Șerban) – 8. Veres Sz., 7. Daniel M. Toma (a 62. perctől 4. Trașcu) – 11. Ișfan, 9. Massaro (a 74. perctől 21. Negruț), 10. Coșereanu (csk., a 74. perctől 16. Rădescu) – 90. Bogdan Rusu.

Vezetőedző: Alexandru Pelici.

Sárga lapok: 14. Al. Iacob (15), 11. Ișfan (27), 7. Daniel M. Toma (41), 8. Veres Sz. (70).

2019 őszén sima „nullhárommal” küldtek haza, így Mioveniben volt amiért visszavágnunk. Nagyon belefokoztunk és a mérkőzés elején meg is szereztük a vezetést. Schieb okos passzát követően, Rotar terelte a labdát a hosszú alsóba. Az előnyünk megduplázására is volt néhány kifejezetten jó esélyünk, de a félidő második felében feljavuló házigazdák egyenlítettek. Büntetőből, mondhatnánk mentegetőzésképpen, azonban a mutatott játékuk alaján valóban rászolgáltak a gólra. Szünet után ismét Rotar volt a főszereplő, az ellenfél tizenhatosán belüli  könnyelmű belépője miatt villant a sárga. A mérkőzés során számára már a második. Létszámhiányosan sem futballoztunk rosszul, a játék képe végig egyenlő erők küzdelmét mutatta.

Kulcspillanatok:

8. perc: Jebari szereli Veres Szilárdot a félpályánál, a labdával a kapu felé iramodik, majd a bal oldalon Schiebet játsza meg. Marvin miután Oanceat lefutva a tizenhatosba rohan, visszapasszával Rotart hozza helyzetbe, aki a játékszert Garutti mellett egyből a hosszú alsóba helyezi. (0:1).

11. perc: A saját tizenhatosunktól indulva három passz után, ott a második! Apró kiváló mélységi kereszlabdáját a támadótérfelünk felénél Bauza szelidítette meg, majd tisztára játszotta magát és Jebarihoz továbbított, aki miután egyet igaztott a jétékszeren, a lyukra berobbanó Takácsot hozta helyzetbe. A szélső hátvédünk előbb megnézte, majd kilőtte a hosszú felsőt. Az oldalvonali játékvezető zászlója lendült. Kevésen múlt, de les volt...

12. perc: Iacob adja el könnyelműen a labdát utolsó védőként, Eder González köszöni szépen, egyből Rotart indítja, de a fiatal középcsatárunk 17 méterről ballal a hosszú sarok mellé lő, így elpuskázza a duplázás lehetőségét. Sem neki, sem nekünk nincs időnk bosszankodni. A nyomásunk alatt összezavarodott hazai gárda a saját térfelének közepén az oldalvonal kívül rúgja a labdát. Takács Ederhez dob, aki egyből Bauzával játszik oda-vissza, majd a mélységbe induló Schiebet játsza meg remekül. Marvin ballal megszelidíti, majd jobbal nyolc méterről köténygóllal próbálkozik, azonban a labda a kifutó Popescu jobb lábát érintve a gólvonal elé pattan és a visszarendeződő Oancea tisztáz.

13. A rohamunknak még nem volt vége. Tetszetős pászjáték után a kapuratörő Jebarit a tizenhatos előterében Garutti gáncsolta. A 19 méterről megítélt szabadrugást a sértett a sorfalba tekeri.

35. perc A vendégek gyors támadása során, Kelemen nem kis meglepetésére Massaro, az olasz árnyékék csúszik el a tizenhatosunk előterében. Belső védőnk kivár, így a felpattanó talján a védelmünk mögé berobbanó Rusuhoz játszik, aki a kivetődő Gyenge mellett balra tolja a labdát, majd a kapusunk sodrásában a gyepre zuhan.

36. perc: Rusu a végrehajtó, a labdát ballal magabiztosan a jobb sarokba küldi. Gyenge jó irányba indul, de nincs esélye (1:1).

44. perc: A felszabadítani próbáló Bor a saját tizenhatosa bal sarkánál csizmaszárral találja el a labdát, a gellert kapó játékszer épp Toma fejére jó, aki egyből Coșereanuhoz bólintja, ő pedig Massarohoz fejeli. Az olasz által tizenegy méterről ballal kapura terelt játékszert, a rossz lábon fogott Gyenge egyedi mutatvánnyal oldalra tonázza. Rusu érkezik és a kipattanót egy gyors csellel elhúzza hálóőrünk mellett és éles szögből az üres kapu fele továbbítja. Apró jókor van jó helyen és labdát az alapvonalról a jétéktérre küldi vissza, a hazaiak ordító lehetősége végül Gyenge ölelésében hal el.

51. perc: Az ellenfél tizenhatosába érve Rotar esik el Garutti mellett könnyedén. Szinészkedésért villan a sárga és mivel ez már a második, a játékvezető zsebéből előkerül a piros is.

66. pec: Bor rúgja a labdát könnyelműen Oanceaba, akiről a labda a büntetőterületünk bal oldalán lévő Rusuhoz pattan. A hazai gólszerző egyet tol a játékszeren, majd laposan a hosszú sarokra tekeri. A gólveszélyt Gyenge parádés vetődéssel szögletre hárítja. Rusu második gólja újhegynyin múlt.

Az FK legjobbjai:

8. TAKÁCS Rareș                    24. SCHIEB Marvin             11. JEBARI Soufiane

Jebari indítását magabiztosan lőtte a hálóba, de lesállás miatt az első FK-ás gólja még várat magára. Reméljük, hogy a régecske keresett góllövő cipője hamarosan előkerül. Munkabírása, szüntelen előre-hátra mozgása, a mezőny legjobbjává emelte. Támadásban még ennél több is van benne.A négy nappal korábbi gólját követően ezúttal gólpasszal segítette csapatát. Megnyert párharcaival és labdaszerzésével a középpálya legjobbja volt. Vele együtt sajnálhatjuk, hogy a gólba tartó labdája a hazai hálőörben elakadt. Centiken, de lehet hogy csak millimétereken múlt.Miután az előző mérkőzésen csapata ötödik legjobbja volt, ezúttal a dobogó legalsó fokáig kapaszkodott. Úgy tűnik Botorok korábbi mezszámának ávátele jó óment jelentett. Régi formáját még nem nyerte vissza, de biztos passzjátéka és kreativítása a csapat előre játékának már így is jót tett.

Öt legjobb a pályán: 1. Takács (FK, +18,8%), 2. Schieb (FK, +13,5%), 3. Iacob (Mioveni, +12,5%), 4. Rusu (Mioveni, +11,5%), 5. Jebari (FK, +11,1%).