RO válogatott│Gergely kezdő volt Olaszország ellen

Gergely Botonddal a pályán kezdte meg az U19-es Európa-bajnokságot Románia.

Fiatal tehetségünk a Székelyföld Labdarúgó Akadémia történelmében az első játékos, aki kontinenstornán léphetett pályára. A dunaszerdahelyi MOL Arénában mintegy 1300 néző előtt Olaszország volt az ellenfél, amely két alapembere nélkül érkezett az EB-re, Wilfried Gnotot és a nagy válogatottban bemutatkozó Giorgio Scalvini sem utazott Szlovákiába. A románok jól tartották magukat az első félidőben és rendre kimaradtak a kék-mezesek lehetőségei. Szünet után gyorsan változott a helyzet a 47. percben Baldanzi révén megszerezték a vezetést az olaszok, de az egyenlítésre nem kellett sokat várni, hat perc múlva Andrei előbb a kapufát találta el, a kipattanóra érkezett Andronache, aki közelről nem hibázott. Az egyenlítő találat után még volt helyzete Romániának, de ezt követően az olaszok magasabb fokozatra kapcsoltak és a 68. percben Volpato labdája utat talált a kapuba és beállította a végeredményt.

A találkozó után akadémistánk Gergely Botond, így értékelt:

"Nagyon jó érzés volt, hogy kezdő lehettem az Európa-bajnokságon, ráadásul az olaszok ellen. Nagyon jó képességű csapat volt, uralták a játékot, de nekünk is megvoltak a lehetőségeink amikre, ha figyelünk jobb eredményt tudtunk volna elérni. Kielemezzük a meccset és koncentrálunk a francia válogatottra."

U19-es labdarúgó Európa-bajnokság, csoportkör, 1. forduló: Olaszország – Románia 2–1 (0–0)

Gólszerzők: Baldanzi (47.), Volpato (68.), valamint Andronache (53.).

Olaszország U19: 1. Desplanches – 17. Mulazzi, 5. Ghilardi, 4. Coppola, 6. Giovane (13. Terracciano, 83) – 7. Fabbian, 16. Faticanti, 8. Casadei – 11. Nasti, 18. Baldanzi (23. Volpato, 57), 9. Ambrosino (3. Turricchia, 72)
Szövetségi kapitány: Carmine Nunziata

ROMÁNIA U19: 1. Popa – 5. Pîrvulescu, 4. Gergely, 3. Dănuleasă, 2. Pantea (14. Coubiș, 69) – 8. Pandele, 6. Sîrbu (17. Tănasă, 77) – 11. Bodișteanu (21. Andrei, 46), 7. Radaslavescu (20. Popescu, 69), 15. Andronache (18. Sali, 77) – 9. Chirițoiu
Szövetségi kapitány: Adrian Văsîi

Kedden este Románia ellenfele Franciaország lesz, amely 5-0-ra nyert a házigazda Szlovákia ellen.