Soma sikere

Soma sikere

2021. június 13. 16:05 perc: Az FK Csíkszereda U19-es csapatának történelmi sikerét követő percekben, a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) mogoșoaiai edzőközpontja center pályájának gyepén a döntő legjobb játékosának kijáró elismerést Casiadi Bakó Soma vette át.

A 2002. február 13-án született, a Konstancai Viitorul elleni mérkőzés napján 19 éves és négy hónapos játékosnak közvetlenül a találkozó után a sajtósok „letámadásával” is szembe kellett néznie. Akárcsak a futballban, középpályásunk a kérdések kereszttüzében is állta a sarat.

„Örülök ennek a serlegnek és folytatnunk kell az utunkat, hiszen a Bajnokok Ligájában játszunk. Nagyon büszke vagyok társaimra, köszönöm családomnak, barátnőmnek és a húgomnak. Csík történetében ez az első serleg számunkra...” – foglalta szavakba érzéseit, gondolatait Soma, aki a bajnoki címig vezető úton valóban hosszú utat járt be. 2020 nyarán felhagyott a versenyszerű sportolással és csak hosszú, hónapokig tartó godolkodást követően tért vissza. Egyből a mélyvízbe, hiszen 2021 elején a visszarázódást az FK Csíkszereda felnőtt csapatával kezdte. Valentin Suciu már az első tavaszi mérkőzésén számított rá, a szakvezetés az alapszakasz első öt mérkőzésén a kezdőcsapatba jelölte. A rájátszásba jutásból tehát, alaposan kivette a részét.

A rájátszás harmadik fordulójában megsérült, emiatt három mérkőzést kihagyni kényszerült. Visszatérése parádésra sikeredett, hiszen a CS Mioveni ellen már az első percben betalált. Az FK Csíkszereda által tavasszal játszott 16 bajnoki mérkőzésen 13 alkalommal kapott szerepet, ebből 12-szer kezdőként. Az összesített mérlege: 4 győzelem, 6 döntetlen, 3 vereség, 927 játékperc, 1 gól.

Casiadi-Bakó az U19-es bajnokság alapszakaszában nem lépett pályára. Amint említettük, ősszel nem futballozott, tavasszal pedig a felnőtt csapat kötelékébe tartozott. Az ifjúsági bajnokság küzdelmeibe az FCSB elleni elődöntőbe kapcsolódott be, különösen az idegenbeli első mérkőzésen volt elemében. A hozzá hasonlóan a Liga 2-ben rendszeresen pallérozódó Botorok, Rotar, Suciu és Szondi mellett, ő volt az ötödik olyan játékos, aki a felnőttek között szerzett vaskos tapasztalatát a saját korosztályán belül kamatoztatta. Ez természetesen mit sem ért volna, ha a társak nem küzdenek, hajtanak az idény során fordulóról fordulóra az U19-es bajnokságban.

Abban, hogy a Székelyföld Labdarúgó Akadémia Csíkszeredában született neveltje a legjobb játékos lehessen, sokaknak van elévülhetetlen érdeme. Családtagoknak, játékostársaknak, edzőknek, barátoknak és ellenfeleknek egyaránt. Azoknak, akik mellette voltak és támogatták az évek folyamán, azoknak akik biztatták a visszatérésre, azoknak, akik visszafogadták és különösen azoknak, akik az idők járásától függetlenül egyengették életútját.