U15 ROKUPA│Kiestünk a kupából

Fordulatos meccsen tizenegyesekkel maradt alul U15-ös csapatunk a Románia Kupában.

Hodgyai László és Gál Ervin együttese remekül kezdett a Petrolul ellen és bátor focival kétgólos előnyre tett szert. A vendégek a második félidőben szinte hihetetlen módon, de két perc alatt egyenlítettek, így a rendes játékidőben döntetlen volt az állás. A tizenegyespárbajt a plojestiek nyerték és bejutottak a legjobb tizenhat közé.

Hodgyai László vezetőedző sajnálta, hogy nem sikerült megtartani az előnyt, de elismerte az ellenfél nemhiába nyerte meg az Elitliga 4. csoportját:

"Nehéz mit mondani egy ilyen meccs után. Tudtuk, hogy jó erőt képvisel az ellenfél, de egyáltalán nem ijedtünk meg tőlük. Az első félidő közepén megszereztük a vezetést majd a második félidőben még egyet rúgtunk. Úgy tűnt sikerül továbbjutni, de az ellenfél megmutatta nem érdemtelenül nyerték meg az elit ligában a csoportjukat, két megingásunkat könyörtelenül kihasználták. A sors fintora, hogy a büntetőpárbaj is a mi kezünkben volt, de a sorsdöntő tizenegyest nem sikerült érvényesíteni. Nagyon hasznos meccset játszott a csapat, sokat tanulhat mindenki belőle. Sajnos ezzel lejárt az idei szezonunk, de készülünk tovább, mert a csapatból sokan szeretnének jövőre az akadémián futballozni és ezt be is bizonyították. Személy szerint én örvendek, hogy megkaptam a vezetőségtől ezt a lehetőséget, mindenképp egy nagyszerű tapasztalattal lettem gazdagabb és sokat tanulhattam belőle."

- Hodgyai László

U15-ös Románia Kupa, 1. forduló: FK Csíkszereda - ACS Petrolul 2:2 (1:0) büntetőkkel 5:6

Gólszerzők: Bödő (17.), Vorga (49.), illetve Banea (54.), Stefan (55.).

FK Csíkszereda: Deáky - Györfi, Ferencz, Kabucz, Vorga, Bödő, Pap, Brügger, Tóth, Daday (Miklós 54.), Ambrus (Gál 60.). Edzők: Hodgyai László és Gál Ervin.

ACS Petrolul: Brezeanu - Dumitru, Andrei, Sirbu, Rusu (Alexe 50.), Procopie, Ionita, Badea, Stefan, Raducanu, Enescu. Edző: Zahiu Bogdan.