U19 ROKupa│Bravúrgyőzelem a FCSB ellen

Csapatunk, az utóbbi időben csak elvétve látott, magabiztos játékot követően, egygólos győzelemmel tér haza Bukarestből.

Mesésen indul a találkozó. Az első perc végén a Csala által jobb oldalról elvégzett szögletrúgást követően, Vereguț négy méterről a hálóba bólint (0-1).

Támadásban maradunk, de újabb szögletnél nem jutunk beljebb. A folytatásban feljavul a házigazda, a maroknyi publikum jó iramú, tetszetős mezőnyjátékot követhet. A szervezett futballnak hála, a kapuk ritkán forognak veszélyben.

Lukács Dani kapujánál, a 23. percben Gergely labdavesztése okoz izgalmakat. Igazi helyzetre a 40. percig kell várnunk. Ekkor, Bãrãbaş szerez labdát a félpályánál, majd a jobb oldalon tisztán mutatkozó Birót indítja, aki a közvetlen ellenfelét átjátszva, az alapoknál közeléből - a rövid saroknál érkező - El-Sawyt játsza meg, de támadónk sarkazása csak sarokrúgást ér. Csala íveli be, Gergely érkezik jó ütemben, de a belső védőnk a hosszú sarok mellé bólint.

A szünet után folytatódó egyenlő erők küzdelmét, negyedórát követően az FK második gólja törte meg. Bãrãbaş cselezett a jobb oldalról befele, majd a támadást mélységből követő Balázshoz játszott, aki egyből indította a bal szélen felfutó Hadnagyot. A szélső hátvéd nem habozott, laposan a tizenegyespont környékére berobbanó Biróhoz továbbított, a középcsatár pedig kilőtte a jobb alsót (0-2).

A mérkőzés végéhez közeledve, az FCSB egyre inkább magához ragadta a kezdeményezést. Demény Norbert vezetőedző cserékkel próbálta frissíteni csapatát, kevés sikerrel. A bukaresti rámenősség az utolsó percben érett góllá. Muşi hidegvérrel értékesítette a Balázs szabálytalanságáert megítélt büntetőt (1-2).

A győzelemmel az FK Csíkszereda komoly lépést tett a kupadöntő felé, de a fináléig fiainknak még a visszavágót is sikerrel kell abszolválniuk.  Hazai pályán, 2022. május 4-én délután kettőtől.

FCSB - FK Csíkszereda 1-2 (0-1). Románia Kupa elődöntő. Első mérkőzés.

Bukarest, FCSB sportcentrum. Mintegy 80 néző.

Játékvezetők: Avram Robert - Pitest, Marin Nicuşor - Suseni, Tãnase Lucian - Piteşti

Gólszerzők: Muşi (90. perc, büntetőből), illetve Vereguț (1. perc) és Biró (60. perc)

FCSB: 34. LICŞOR Matei - 17. CIONTEA Luca Matei, 80. TOMA Vlad (a 46. perctől 31. BURNAZ Antonio Alexandru), 23. MITROI Andrei , 7. TRANDAFIRESCU Rafael (a 65. perctől 28. GIANÃ Mario) - 5. HORŞIA Adrian, 8. SAJIN Cãtãlin (az 55. perctől 98.MANOLACHE Luca), 9. MORARU Ştefan(az 55. perctől 16. FULGA Gabriel Mirel)  - 92. SÃLÃJAN Ionuț (20. a 86. perctől BECHIR Alexandru), 27. CORNICIUC Daniel, 11. MUŞI Alexandru.

A padon maradt cserék: 12. GANEA Paul, 4. GÎRCCOVEANU Matei, 6. STAVROSITU Ştefan.

Vezetőedző: Diaconescu Mircea.

FK Csíkszereda: 12. LUKÁCS Dániel - 7. BÃRÃBAŞ Marius, 5. GERGELY Botond, 4. VEREGUȚ Daniel, 2. HADNAGY Tamás (a 90+3. perctől 3. MIKLÓS Norbert) - 6. BALÁZS Lajos Norbert, 10. CSALA Róbert (a 72. perctől 20. BONÉ Márk), 22. BUJDOSÓ Szilárd - 18. SZAKÁCS Szilárd (a 72. perctől 15. NAGY Botond), 9. BIRÓ Tamás (a 72. perctől 17. SÁNDOR Raul), 14. EL-SAWY Omar (a 72. perctől 11. SEBESTYÉN Botond).

A padon maradt cserék: 1. KARÁCSONY Márk, 16. KETESDI Nimród, 19. PRECUP Andrei,  23. KECSKÉS Dávid.

Vezetőedző: Demény Norbert.