Elitliga U16 | Veretlenül, első helyről várjuk a rájátszást

Akár bosszantó is lehetne, hogy az utolsó percben bekapott góllal játszott döntetlent U16-os csapatunk Galacon, de ez az eredmény is azt jelenti, hogy veretlenül és az első helyről jutottunk a rájátszásba.

Nekünk a továbbjutást már nem fenyegette semmi, de a galaciaknak bizony élet-halál mérkőzés volt ez a szombat délutáni, mivel diadal esetén beelőzhették volna az utolsó rájátszást érő, negyedik helyen álló Sepsi OSK, de ehhez mindenképpen győzniük kellett – volna. Ennek megfelelően meg is szerezték a vezetést a 9. percben Munteanu révén, Marian Róbertnek viszont ekkor beindult a gólvágó cipője, s mesterhármasig meg se állt (1–3). Nem adták fel a házigazdák, Vișan révén zárkóztak bő negyedórával a vége előtt, s még tovább nyomtak a fordításért. Ehelyett csak az egyenlítés jött össze, a rendes játékidő utolsó percében Dragoș egalizált (3–3).
A döntetlen következtében eldőlt, hogy az Ubrankovics Zoltán tanítványai nem csak, hogy 31 ponttal az első helyen, de veretlenül zárták az alapszakaszt, a kilenc győzelem mellett két döntetlent jegyezve, míg a galaciak 20 ponttal, de a szentgyörgyieknél rosszabb gólaránnyal az ötödiken végeztek.

Elitliga U16, 1. csoport, alapszakasz, 11. forduló
ACS Suporter Club Oțelul Galați–FK Csíkszereda 3–3 (1–2)

Galac, Dunărea 2 stadion
Vezették: Răsteanu Liviu (Mangalia), Bolat Sezem (Medgidia), Szőke Eduard (Konstanca)
Gólszerzők: Munteanu Mihai (9.), Vișan Matei (72.), Aftene Dragoș (90.) illetve Marian Róbert (22., 40., 62.)
Sárga lapok: Călin Rareș (25.), Neaga Ștefan (87.) illetve Máthé Apor (86.)
Oțelul Galați: Soare Andrei – Docuz Marian (Vasile Ciprian 80.), Butuc Ioan, Călin Rareș (Neagu Ștefan 80.), Ion Radu, Munteanu Mihai (Iorga Damian 66.), Aftene Dragoș, Vișan Matei (Tufă Roberto 89.), Iurea David, Ciobanu Mario (Vinea David 66.), Grigoriță Darius. Vezetőedző: Ragea Mitică.
FK Csíkszereda: Karda Hunor – Orbán Márton, Biró Artúr, Vass Norbert, Tatu-Józsa Márk, Mózes Ádám (Szolnoki Máté 68.), Catrinoi Sebastian (Turós Endre 81.), Máthé Apor, Ilyés Máté (Păcuraru David-Ioan 68.), Tóth-Pál Milán, Marian Róbert. Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán.