
Szakmai napra került sor Felcsúton a Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer futballműhelyei számára.
Az eseményen részt vett Munkács, Dunaszerdahely, Szatmárnémeti, Révkomárom, Lendva, Sepsiszentgyörgy, Topolya, Kassa és természetesen Csíkszereda. A Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer és a Labdarúgó Módszertani Központ által szervezett szakmai napon, a résztvevők élesebb képet kaptak a Puskás Akadémia működéséről. A felcsúti PFLA igazgatója Liszkai Dezső előadásában kiemelte:
„Rendszerünk lényege azon tehetséges fiatalok felkutatása, képzése és fejlesztése, akik korosztályuk legjobbjaiként tehetségüket a csapatjátékban bontakoztatják ki. Ugyanakkor az akadémiai képzés középpontjában az egyén nemzetközi trendeknek megfelelő, magas szintű képzése áll: technikailag, taktikailag, kondicionálisan és mentálisan olyan játékoskaraktereket képzünk, akik megállják a helyüket napjaink felnőttfutballjában.”
- Liszkai Dezső

Liszkai Dezső hozzátette, 2020 és 2022 között a Puskás Akadémia négy játékost adott a felnőtt magyar válogatottnak, harmincnégyet az első és a másodosztálynak, kettőt a nemzetközi labdarúgásnak, és harmincnyolcan szerepeltek a korosztályos nemzeti csapatokban. Ami a női labdarúgást illeti a Puskás Akadémia igazgatója elmondta: az elmúlt két évben huszonkét leányakadémista mutatkozott be az élvonalban, és tizenhatan kaptak szerepet a korosztályos válogatottakban. Liszkai Dezső azt is elmondta, hogy csapataikban számos határon túli labdarúgó szerepel.
„A külhoni játékosok beválási aránya megfelelő, vagyis sikeresnek mondható a határon túli akadémiai program. Az egyik legnagyobb lehetőségünk ti vagytok. Ha nálatok jó a kiválasztás és a képzés, a határon túli tehetségek is esélyt kaphatnak arra, hogy elinduljon a karrierjük. Voltaképp ezért hoztuk létre ezt a programot.”
- Liszkai Dezső
A résztvevő akadémiák képviselői különböző területek működésébe is betekintést nyertek a Puskás Akadémián: Horváth Péter a szakmai munkát, Németh Tamás az erőnléti munkát, Farkas Dániel a rehabilitációt, Csordás Szabolcs a kiválasztást, Havas Máté pedig az operatív munkát ismertette.

Akadémiánkat Dusinszki Zoltán szakmai igazgató mellett, Cseke Szilárd sportigazgató, Takács Árpád és Dénes Norbert erőnléti edzők, valamint Jeremiás Zoltán scout képviselte.

Dusinszki Zoltán akadémiánk szakmai igazgatója elmondta:
"Jó volt találkozni a Kárpát-medencei Akadémiai Rendszerben dolgozó kollégákkal, ugyanakkor minden területen képviseltük az akadémiát és hasznos információkat kaptunk, amit majd reményeim szerint itthon is tudunk alkalmazni és beépítjük a szakmai munkába."
- Dusinszki Zoltán
A továbbképzéssel egy időben zajlott az a tesztelés is, amelyen kilenc tehetséges játékosunk vett részt: Simon Máté, Kárándi Botond, Szőke Lénárd (mindhárman 2006-osak), Bödő Efraim, Jakab Krisztián (mindketten U15), Brügger Dániel (U14), és az U13-as korosztályban Sajgó Kristóf, Mihály Dániel (SZFC).

Fiataljaink a három nap alatt fizikai, technikai tesztelésen és korosztályos edzéseken vettek részt.
Szép Zoltán