Botorok gólja döntött

Valentin Suciu alakulata idei ötödik felkészülési mérkőzését vívta, a ciprusi edzőtábor során pedig ez volt a harmadik összecsapás. A szakmai stáb ezúttal 60 perc után cserélt teljes keretet. Ráduly Róbert Kálmán helyszíni beszámolója:

A helybéli második vonal alsóházának képviselőivel találkozunk. Mivel Ciprusban javában zajlik a pontvadászat, így az elmúlt napokban, passzív szemlélőként ugyan, de a bajnokság színvonaláról közvetlenül tájékozódhattunk. Múlt vasárnap Nikósziában két fővárosi csapat, szombaton Napában, a helyiek Szotírával vívott összecsapását követtük a helyszínen. Ez utóbbi amolyan délkeleti presztízscsata. Már ami délkeletiből, az 1974-es eseményeket követően,  a görög ciprióták igazgatgatásában maradt. Mivel két nap alatt két meccset játszik csapatunk, ezért kezdőként a fiatalabb gárda kap lehetőséget. Az FK piros-feketében, Bordás (csk), Simó, Gergely, Csala T., Palmeş, Antal, Pál, Bara, Magyari, Bajkó, Botorok összeállításban kezdi a mérkőzést. A Čukarički ellen a második félidőben pályára lépők közül csak a kisebb sérüléssel küszködő Csűrös maradt ki. A kezdeti csendes ismerkedést Pál 16 méterről leadott lövése (4. perc), majd Magyari 25 méterről elvégzett szabadrúgása (5. perc) zavarja meg. Hosszú percekig kimért mezőnyjáték zajlik, mindkét oldal megbecsüli a játékszert. A modern foci biztonsági játék, mondják az elemzők, sulykolják az edzők. A biztonság érkezik, oda a játék. A  9. percben Artemiu, a ciprusi csúcsék fejel a kapunkra, éppen Bordás irányába. Magyari válaszol azonnal, tizennyolc méterről jobbal ugyancsak a kapus kezeibe küldve a labdát. Negyedóra elteltével tetszetős támadást vezet a ciprusi gárda, azonban tucatnyi jó megoldás is kevés, ahhoz, hogy a kapunkra veszélyesek legyenek. Újfent a biztonság öli a játékot és már a játékrész derekán járunk, amikor a ciprusiak gyors és kapura törő támadása Palmeş remek közbelépésében hal el. A 25. percben nagyot téved a görög védelem, Bajkó kap ajándéklabdát a tizenhatos előterében. Csatárunk meglepetésében kivár, aztán megjátssza Barát, aki kicsi a nagytól tanul alapon nem vállalja a lövést, így végül Bajkó kénytelen elrúgni a visszakapott labdát, de a kapus könnyedén jobbra dőlve megfogja. Nem éltünk ugyan az ajándékkal, de amint meghalt a biztonság, feléledt a játék. Fél óra után jöhet az első szöglet,  az ellenfél lendül ellentámadásba belőle. A 37. Percben végre megvillanunk: Bajkó csúsztat remekül fejjel a tökéletes ütemben kilépő Magyarihoz, aki a labdát a tizenegyespontig vezeti, majd a kapusba rúgja. A kipattanót Botorok küldi fejjel a cél felé, de a nem túl erős löketet a kapus könnyedén magához öleli. Öt perccel a rendes játékidő vége előtt újabb nagy helyzet marad kihasználatlanul. Előbb Pál lő a blokkba, aztán Bajkónak sem sikerül jobban az ismétlés. Az utolsó percben is történik említésre méltó, a Magyari által elvégzett szöglet nyomán Pánájotu nagyot nyújtózva tolja a felső lécre a Bajkó által ellentétes mozgásból látványosan kapura fejelt labdát. Az újabb, szám szerint negyedik sarokrúgásunk meghozza a szünetet. A szünet után szinte azonnal megszerezzük a vezetést. A 48. Perc végén Antal cselez jobbról középre, Botorokhoz játszik, aki 14 méterről kilövi a bal alsót. (1-0). A kapus rajta volt, de csak érinteni tudta a játékszert. A ciprusiak támadásépítési kísérletei nem túl meggyőzőek, a mieink azonban kétszer is megszerezhetnék a második gólt. De a feltételes móddal maradunk, hiszen az 54. Percben az önzetlenséggel elegyített kivárás, egy perccel később a rosszul sikerült lövés akadályozta az eredményes végkifejletet. Mindkétszer gyors, pontos és célratörő akciót vezettünk, de a tizenhatos közelébe érve játékosaink rossz döntést vagy döntéseket hozták. Arról, hogy ne csak elől legyen gond az 59. percben az utolsó emberként elcsúszó Csala Tibor kezeskedett, az ajándéklabdából 90 a bal kapufát találta télibe. Az ijedtségre jön is a teljes sorcsere. Nem a kapufa miatt, hanem mert a kéttizenegyünk között ma 60-30 az időmegosztás. Lelkesen küzdő, szervezett, de nem túl képzett játékosokból álló ellenfél az első hatvan percben fiatal játékosaink számára hasznos edzőpartnernek bizonyult. Az első órában bizalmat kapó tizenegy játékos, a kapufa dacára, alaposan rászolgált a kedvező eredményre. A ciprusiak nem cserélnek, többségük végig dolgozza a 90 percet. A friss erőre alapozva újabb FK gólokra számítunk. A fiúk nem sietikel, nyolc perc után vesszük át a játék irányítását. Ezalatt az ellenfél veszélyesebb, a jobb szögletzászló közeléből laposan a kapu előterébe bombázott labda, szerencsénkre nem talált utat a hálóba. Egyre növekvő fölényünket  szögletek és gólhelyzetek sora nyomatékosítja. Szinte percenként kerülünk helyzetbe, de mindhiába. Pintér közeli lövését bal öklével üti ki a kapus (73. perc) Kálmán az ötösfeles sarkáról kisodródva a felső lécet találja el (83. perc), Schieb utánacsúszós próbálkozása az oldalhálóba megy (84. perc), hogy csak a nagy ziccereket jegyezzük. A 82. percben Hamed bevágja ugyan Veres indítását, de a legújabb igazolásunk a leshatár mögött volt. Aztán a 88. percben, a vér nem válik vízzé alapon az FK görög belső védője téved, de  Barta nagy védése megfosztja a görög cipriótákat az egyenlő állástól. Lezárásképpen, az utolsó percben Kálmán 30 méteres bal oldali szabadrúgásból centikkel bombáz a hosszú sarok fölé. Bár az utolsó fél órában pályára lépők az élesség és az eredményesség tekintetében van hová javuljanak, az FK megérdemelten szerezte meg a győzelmet, a mérkőzés hajrájára erejével elkészülő, de az utolsó sípszóig szívvel lélekkel harcoló ciprusi gárda ellen. Nekik bizonyára szüleik tanították meg, hogy áldozat nélkül nincs győzelem, vér nélkül nincs szabadság. A szüleik tanítómestere pedig maga az élet volt.

Digenis Akritas Morphou FC - FK Csíkszereda 0:1 (0:0)

Gólszerző: Botorok (55.)

FK Csíkszereda: Bordás - Palmes (Majzik 60.), Csala (Csonka 60.), Gergely (Intzidis 60.), Simó (Marrone 60.), Pál (Veres 60.), Antal (Kálmán 60.), Bara (Erdei 60.), Botorok (Pintér 60.), Magyari (Hamed 60.), Bajkó (Schieb 60.).

Csapatunk legközelebb holnap délben a lett első osztály második helyezettjével az FK RFS együttesével játszik felkészülési mérkőzést.