Csoportgyőztes az U19

Három fordulóval az alapszakasz vége előtt U19-es csapatunk már biztosan csoportgyőztes az Elit Ligában.

Akadémistáink ezúttal Nagyvárad ellen léptek pályára és kapott gól nélkül húzták be a meccset, miközben négyszer is betaláltak a partiumi csapat hálójába. Elsőként Bujdosó mintegy 20 méterről gyönyörű góllal szerzett előnyt, majd számtalan helyzet maradt kihasználatlanul, közben Rotar kihagyott egy tizenegyest is, így szünetre előnyünk mindössze egy gólos volt.

A kihagyott büntetőt Rotar góllal javította ki, egy baloldali beadást követően 10 méterről erős lövéssel mattolta a kapust. A félidőben csereként érkező Barabás a 65. percben háromra növelte az előnyt, majd kevéssel a rendes játékidő vége előtt egy szögletet követően, megelőzte a védőjét és közelről bevágta, ezzel beállítva a 4-0-ás végeredményt. Csapatunk idénybeli 16. győzelmét aratta és három fordulóval a vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert, így csoportgyőztesként várja az Elit Liga elődöntőjét, amelyre május 29-én kerül sor.

U19-es Elit Liga, Nyugati csoport, 19. forduló: FK Csíkszereda - Nagyváradi LPS Bihorul 4:0 (1:0)

Gólszerzők: Bujdosó (28.), Rotar (55.), Barabás (65., 86.).

Sárga lap: Berdea, Simu.

FK Csíkszereda: Karácsony - Baga (Veres 67’), Gergely, Veregut, Lázár - Szondi (Rácz 67’), Szabó, Bujdosó - Rotar (Szász 78’) - Botorok (Barabás 46’), Suciu (Finna 46’).

Nagyváradi LPS Bihorul: Skipko - Simu, Mateoc, Mănoiu, Jurcă (Valkai), Judea, Berdea, Pasc, Jiros, Pădurean, Dubău (Gál).

Demény Norbert vezetőedző nyilatkozata:

"Egyoldalú játék volt, az ellenfél kontrákkal próbálkozott, de erre mi fel voltunk készülve és nem hagytuk őket kibontakozni. A fiúk komolyan vették a meccset és a labdabirtoklás egyértelműen a miénk volt. Gratulálok a srácoknak, de ez nemcsak az U19 eredménye, hanem a teljes FK közösségé. Az elődöntőben is mindent megteszünk a sikerért, úgy néz ki, hogy a FCSB lesz az ellenfél, dolgozunk tovább."