Döntetlen a listavezető otthonában

Egy pontot szereztünk Craiován a listavezető otthonában.

A mérkőzésre a 2017-ben átadott Ion Oblemenco stadionban került sor, ahol a névadó, legendás labdarúgó, születésnapját ünnepelték. A meccs előtti terepszemlén én is le mentem a csapattal a gyepre, hogy mérjem fel a gyepszőnyeg minőségét, ez ugyanis a frissen átadott romániai pályákon elég gyakran hibádzik. Ezúttal, szerintem nem lehetett panasz a gyep minőségére, de a biztonság kedvéért megkérdeztem a játékosok véleményét is. Határozott választ kaptam, "a csicsói gyepet semmi pénzért nem cserélném el erre" - ennek tudatában foglaltam el a helyemet a kommentátor állásban, ahol végre minden adott volt a közvetítéshez: internet, áram, asztal, szék és ivóvíz. Ezek manapság luxuscikknek számítanak a második ligában a sajtópáholyban. Na, de vissza a mérkőzésre.

Valentin Suciu vezetőedzőnek nem volt könnyű dolga a csapat összeállításában, ugyanis a sérültek sora elég hosszú volt, emiatt a kispad rövid. Csürös és Jebari még csereként sem volt bevethető, Mészáros pedig eltiltását tölti. Ennek fényében vágtak neki fiaink az éllovas elleni összecsapásnak.

A mérkőzés legelején a craiovai ötösön belül elterülő Pintér Norbert szeretett volna büntetőt kapni, de Robert Avram csak sárga lapot adott a szélsőnknek. A játékvezető Szondi Botond arcon könyöklését sem büntette, játékosunk vérző fejjel hagyta el a pályát, és nem tudta folytatni a játékot, a 9. percben jöhetett a kényszerű csere, helyét Casiadi vette át. Az első félidő egyetlen gólhelyzete a 39. percben maradt ki, amikor Valentin Munteanu közelről fejelhetett a csíki kapura, de Gyenge Szilárd elcsípte a labdát.

Szünet után felpörgött a játék és mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de talán a legnagyobb esély a gólszerzésre a 88. percben adódott, az egyedül kilépő Suciu Tonit a tizenegyespontnál becsúszva szerelte Git, így a gól elmaradt és a Craiova feljutott az élvonalba, mi meg folytatjuk a küzdelmet a 4. helyért.

Liga 2., Felsőházi rájátszás 8. forduló: FC U Craiova 1948 - FK Csíkszereda 0:0 (0:0)

Sárgalap: Pintér (4.)

FC U Craiova 1948: Popa – Gîț, Paramatti, Ispas, Huyghebaert – Munteanu, Albu, Baeten, Voicu – Ciolacu, Compagno.

FK Csíkszereda: Gyenge – Palmeș (Suciu 78.), Kelemen, Apró, Bor – Savin, Szondi (Casiadi 9. (Csonka 88.)) – Bara (Schieb 46.), Pintér, Rotar (Takács 46.) – Bauza.