Döntetlen Románia ellen

Felkészülési mérkőzésen látta vendégül U19-es csapatunk Románia U17-es válogatottját.

Szemerkélő esőben és hidegben vette kezdetét a 2x30 perces mérkőzés, melyen a válogatottban kezdő volt U17-es akadémistánk Omar El-Sawy is. Az első komolyabb helyzet Csala nevéhez fűződik, aki a 9. percben a tizenhatos sarkáról fölé bombázta a labdát. A 22. percben a sárga mezesek kerültek helyzetbe, de Karácsony bravúrral hárított. Nem sokkal később Bujdosó távoli löketét, majd Csala közelről leadott lövését is megfogta a román válogatott hálóőre.

Szünet után Botorok is próbára teszi a vendégek kapusát, majd a 48. percben El-Sawy kerül ziccerbe a csíki tizenhatosban, lövése kevéssel száll fölé. Az 57.percben ígéretes román támadást láthatunk, egy szép beadást követően egy közeli fejest Lukács hatástalanít. A végső sípszó előtt Baga jobboldali beadását Bujdosó rúghatja rá, sajnos nem találja el jól a labdát, mellé megy. A meccs után U19-es csapatunk vezetőedzője Demény Norbert elmondta, hogy nem minden nap lehet a román válogatott ellen játszani, így mindenképp hasznos találkozó volt. Másrészt a bajnoki szünet miatt is jól jött ez a meccs, hisz lehetőséget adhatott több olyan játékosnak is, akikkel a jövőben számol.

Felkészülési meccs: FK Csíkszereda U19 - U17 Románia 0:0 (0:0)

FK Csíkszereda U19: Karácsony (Lukács 30.)- Gergely, Vajda (Lázár 30. (Szabó 40.)), Veregut, Baga (Rácz 30.), Szondi, Bujdosó, Csala, Szabó (Tamás 30.), Botorok, Barabási.