Döntőig meneteltek!

Hagyományteremtő szándékkal hívták életre a Kápát-medencei labdarúgó akadémiák U10-es tornáját, amelyre november 2-4 között Kisvárdán került sor.

A rangos tornán részt vett a horvátországi Eszék, a vajdasági Bácskatopolya, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia, a kárpátaljai Munkács, a felvidéki Dunaszerdahely, a Várda Labdarúgó Akadémia és a Ferencváros. A torna fővédnöke, dr. Seszták Miklós, nemzeti fejlesztési miniszter volt. Az esemény célja, hogy a határon túli és a velük szoros kapcsolatban lévő, magyarországi labdarúgó akadémiák sportolói találkozzanak, megismerjék egymás munkáját, a közös képzési filozófia tapasztalatait megosszák és a rendszerben dolgozó szakemberek számára szakmai konzultációként szolgáljon. Emellett nem utolsó sorban a gyerekek baráti kapcsolatokat alakítsanak ki.

???

A Székelyföld Labdarúgó Akadémia két csapattal vett részt a tornán amelyet csíkszeredai, székelyudvarhelyi, sepsiszentgyörgyi, baróti és gyergyószárhegyi gyerekek alkottak. Kísérő edzők Incze Tibor és Szin Ferenc voltak.

Az SZLA piros csapata simán nyerte csoportját: 3-2 Kisvárda, 5-1 DAC, 8-0 Bácskatopolya, az elődöntőben: SZLA - Munkács 8-o. A döntőben: Eszék - SZLA 5-o.

???

Az SZLA fehér csapata az 5. helyet szerezte meg: a csoportban 3-4 Munkács, 2-1 FTC, 1-5 Eszék, 5-8. helyért 2-1 Topolya, 5. helyért 2 -1 FTC ellen.

A torna legjobb játékosának a csíkszeredai Brügger Dánielt választották.

Incze Tibor vezetőedző így értékelt:

"Egy kicsit csalfa a döntőbeli  eredmény, nem voltak ennyivel jobbak, Eszék minden helyzetét berúgta, mi 5-6 nagy lehetőséget is kihagytunk, három gólt elemi egyéni hibából kaptunk. Itt látszik a gyerekfoci érdekessége, ugyanis ők a csoportban 1-1-et játszodtak azzal a Munkácssal, akit mi az elődöntőben főlényesen vertünk. Összességében hasznos torna volt, a jelenlevő szakemberek szerint csapatunk játszodta a legszebb focit, amíg az ellenfeleink kapusai folyamatosan felrúgták a labdát, mi kombinatív játékra, folyamatos labdabirtoklásra törekedtünk. Sajnos döntőbeli ellenfelünk agresszív játékával, fizikai fölényével jobbnak bizonyult. Gratulálok a gyermekeknek!"