Elitliga U15 | A Steaua legyőzésével élre ugrott Ubrankovics Zoltán csapata

Megnyerte a Bukaresti Steaua elleni play-off rangadót U15-ös, elitligás együttesünk. Ezzel a diadallal csoportja élén telel a csapat, amely kupatalálkozókkal zárja az évet.

Máthé Apor 16 méteres, kapu mellé szálló lövése volt az első esemény a mérkőzésen a hatodik percben. Tíz minutum elteltével Marian Robert került nagy helyzetbe, ám kimaradt a lehetőség. A 30. percben Karda védett nagyot egy kidolgozott akció végén.

A 42. percben Sajgó Kristóf szöglet után fejelt remek gólt (1–0), majd az 50. percben Prezsmer nagy lövését védte a vendégkapus. Az 53. percben egy Steaua-helyzet jelezte, hogy a látogatók is pontért jöttek. Öt perc múlva Máthé Apor  lőtt nagy helyzetben mellé, a hajrában pedig Marian Robert lábában maradt a második találat.

Ubrankovics Zoltán legénysége győzelmével átvette a vezetést az eddigi éllovastól, és két Román Kupa mérkőzés vár még rájuk a téli pihenő előtt.

"Egy kiemelkedő csapatot sikerült két vállra fektetni két ellentétes félidőben. A székelyföldi szív döntő volt!" - fogalmazott a lefújás után Ubrankovics Zoltán vezetőedző.

Elitliga U15, play-off, 5. forduló
FK Csíkszereda – Bukaresti Steaua 1–0 (0–0)

Vezette: Dicu Madalin (Bucov), asszisztensek: Dumitrache Stefan (Palánka), Amorăriței Mihai (Câmpina)
Gólszerző: Sajgó Kristóf (42.)
Sárga lap: Sajgó Kristóf (73.)
FK Csíkszereda: Karda Hunor – Orbán Márton, Sajgó Kristóf, Kovács Erik, Prezsmer Viktor (Nyegre Kund, 71.), Máthé Apor, Ilyés Máté, Păcuraru David (Keresztes Tamás, 80+3.), Catrinoi Sebastian (Bíró Botond, 78.), Marian Robert, Bencze Lóránd Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán
Steaua: Kizil Onur – Chitu Andrei, Lupu Andrei, Petrache Nicolas, Barbu Andrei, Bercea Andrei, Ali Almali (Bebu Ștefan, 55.), Albu Luca, Bogdan David (Dusceag Deian, 55.), Butan Sorin, Ticala Matei Vezetőedző: Dănilescu Cătălin