Elitliga U15 | Újabb három pont a zsebben

Egygólos félidei vezetés után 3–0-ra győzött és őrzi tökéletes bajnoki teljesítményét U15-ös, elitligás csapatunk. Az utolsó percben büntetőt hibáztunk.

Jól kezdte a mérkőzést Burus Bernát alakulata, tetszetősen járattuk a labdát és a helyzetek sem maradtak el. Az első találatunkra negyed órát kellett várnia a lelkes hazai publikumnak, Szabó Örs oldotta meg jól a kapu előtti helyzetet és gurított a hálóba (1–0). A fölény megmaradt az első félidő további részében is, ám az újabb találatok egyelőre várattak magukra.

FK-lehetőséggel indult a második 40 perc, ám a tetszetős támadás végén hőssé tettük a kapust a középre tartó labdával. Az 53. percben a vendégek is eljutottal ziccerig, Kajtár András nagyszerű vetődéssel mentett. A következő támadásunk meghozta a második találatot, Lukács Bence adott be jól jobb oldalról az alapvonal közeléből, a védők pedig a saját kapujukba juttatták a labdát, öngól (2–0). A következő percekben Jánosi Zsolt és Klein Tizianis kihagyott egy-egy nagy lehetőséget, a Botoșani pedig láthatóan elkészült az erejével. A 65. minutumban Bíró Botond bal oldalról, közelről a hosszú alsóba küldött labdájával növelte háromra előnyünket (3–0).

A 71. percben emberhátrányba kerültünk, Nagy Imre Dániel tizenhatos előtti szabálytalanságát ítélte kiállítást érőnek Toma Cosmin játékvezető. Az utolsó percben büntetőhöz jutottunk Lukács Bence buktatása nyomán, a 11-esből Györfi Bence a kapu jobb oldalát célozta meg, ám a vendégek kapuvédője gyors vetődéssel hárítani tudott. Egy Jánosi Zsolt-ziccer is kimaradt a lefújás előtt, maradt a háromgólos győzelem. Egy hét múlva az LPS Suceava elleni, idegenbeli találozó következik.

Elitliga U15, 1. csoport, alapszakasz 5. forduló
FK Csíkszereda – Botoșani FC 3–0 (1–0)

Vezette: Toma Cosmin Gheorghe (Fogaras) asszisztensek: Mormeci Dumitru Robert (Brassó), Tunsoiu Marian (Újsinka)
Gólszerzők: Szabó Örs (15.), öngól (54.), Bíró Botond (65.)
Sárga lap:
Kiállítva: Nagy Imre Dániel (71.)
FK Csíkszereda: Kajtár András – Lukács Bence, Keresztes Tamás, Nagy Imre Dániel, Györfi Bence, Szabó Örs, Jánoska Krisztián (Fazakas Gellért, 75.), Klein Tizian (Sánta Dániel, 75.), Bíró Botond, Orbán Hunor, Jánosi Zsolt Vezetőedző: Burus Bernát
Botoșani FC: Pînzaru R. – Voiniciuc M., Făzticeanu A., Agavricoaie M., Stărică R., Borta D., Grădinariu D., Avasilichioaei G., Tatar C. (Cornaci D., 69.), Olaru D., Cojocaru G. Vezetőedző: Dulgheru Mirel