Elitliga U16 | Veretlenül

Újabb győzelmet aratott U16-os Elitligás csapatunk, ezúttal idegenből hozták el a bajnoki pontokat Szakál Csaba tanítványai.

Az ACS Petrolul 52 Ploiești csapata várt az első két bajnoki fordulóban remeklő U16-os gárdánkra. Szakál Csaba fiai nehéz, felázott pályán kellett helyt álljanak szombaton Munténiában. A helyenként mocsárra emlékeztető játéktéren nagy erőket kellett mozgósítaniuk fiataljainknak, ám ennek eleget is tettek becsülettel.

Szünetben egy ide

Az első helyzet Keszler előtt adódott a 7. percben, ám sem ő, sem egy perc múlva Ambrus nem tudott a hálóba találni. Utóbbi játékos az első negyed óra végén is célba vette a kaput, ám ez a lehetőség is kimaradt. Nem úgy a 17. percben Lungu helyzete! Tóth-Pál szöglete után kerültünk előnybe (0–1). A vezetés nem tartott sokáig, hat perc elteltével egy megpattanó lövéssel egyenlítettek a hazaiak (1–1). Arról, hogy nyugodtabban vonuljon pihenőre a gárda Efraim gondoskodott, aki Keszler beadását követően visszaállította az egy gólos különbséget (1–2).

Szünetben érkezett Nagy Lóránd Lungu helyére, Bödőt pedig Vass Lóránt váltotta. Lemásoltuk az első félidő kezdését. Papp Szilárd hagyott ki gólhelyzetet az 51. percben, aztán az 7 minutum elteltével Nagy Lóránd beadását ugyancsak ő váltotta gólra (1–3). Két perccel később szöglet után szépítettek a hazaiak (2–3). A mérkőzés hátralévő részében nagy akarattal és elszántsággal őrizték előnyüket a fiúk, aminek eredményeképpen újabb három ponttal gazdagodtunk. A csapat három fordulót követően is megőrizte veretlenségét. Soha rosszabb szezonkezdést!

ACS Petrolul 52 Ploiești – FK Csíkszereda U16 2–3 (1–2)
Vezette: Vremaroiu Andrei (Târgovişte), asszisztensek: Filip Florin (Târgovişte), Sillo Tudor (Târgovişte)
Gólszerzőink: Lungu Alexandu (17.), Bödő Efraim (33.), Papp Szilárd (58.)
Sárga lap: Ștefan D. (61.), ill. Papp György (79.), Papp Szilárd (80.), Szilágyi Márton (80.)
Petrolul: Brezeanu V. – Dumitru D., Andrei I., Alexe N., Procopie H., Rusu E. Sahiu B. (78.), Sîrbu F., Enescu E., Burbutan P., Ștefan D., Raducanu D.
FK Csíkszereda: Szilágyi Márton – Lungu Alexandru (Nagy Lóránd, a szünetben), Sas Dávid, Vorga Hunor, Papp György, Tóth-Pál Előd, Ambrus Szabolcs, Bödő Zoltán Efraim (Vass Lóránt, a szünetben), Keszler Roland (Varró Richárd (62.), Papp Szilárd, Gáll Péter (Ferencz Előd 78.) Vezetőedző: Szakál Csaba
A szakmai stáb tagjai: Burus Bernát – másodedző, Nagy Barna – kapusedző, András Attila – erőnléti edző, Ilyés Paula - fizioterapeuta