Elitliga U16 | Könnyed győzelem a Bodzavásár ellen

Magabiztos győzelemmel folytatta szereplését U16-os, elitligás csapatunk szombaton, a Bodzavásári Gloria ellen. A havasalföldiek erejéből csupán a szépítésre futotta, nem igazán tudták megnehezíteni Szász Ferenc együttesének dolgát.

Villámrajtot vett U16-os együttesünk a szombaton délben kezdődő találkozón, Erdei Ramon már az első percben megszerezte a vezetést (1–0). A vezető találatunkat azonban jó ideig nem követte újabb gól, fél óra elteltével Luca Novelli volt újra eredményes (2–0). A 43. percben Luca Novelli jobb oldali szabadrúgása után Kertész Dávid volt közelről eredményes (3–0). A szünet előtt Brugger Dánielt buktatták a 16-oson belül, a büntetőt a sértett végezzte el magabiztosan (4–0).

A második játékrész elején a csereként beszálló Antal Hunor hagyott ki több lehetőséget, majd Petran Norbert lövésénél mentett nagyot a vendégkapus. Fél órával a vége előtt Papp György növelte az előnyünket szöglet után (5–0). A 65. percben szinte előzmény nélkül szépítettek a vendégek (5–1). A hajrá perceiben Kertész Márk lőtt be közelről egy kipattanót beállítva ezzel a végeredményt (6–1).

Győzelmével Szász Ferenc gárdája szinte biztosan a felsőházi rájátszásban érezheti magát egy forsulóval az alapszakasz vége előtt.

Elitliga U16, 1. csoport, alapszakasz 10. forduló
FK Csíkszereda – Bodzavásári Gloria 6–1 (4–0)

Csíkszereda, FK Sportpark
Vezette: Ciucanu Octavian (Brassó), asszisztensek: Tunsoiu Marian (Újsinka), Cupu Raul George (Fogaras)
Gólszerzők: Erdei Ramon (1.), Luca Novelli (30.), Kertész Márk (43. és 88.), Brugger Dániel (45., büntetőből), Papp György (60.), ill. Nenciu David (65.)
Sárga lap: Papp György (83.)
FK Csíkszereda: Forgács Csaba – Bekő Kristóf (Gál Áron-Attila, 50.), Papp György, Kertész Márk, Kozma Krisztián (Mózes Ádám, 79.), Erdei Ramon, Petran Norbert (Halász Balázs, 62.), Brugger Dániel, Szép Dávid (Kárándi Roland, 62.), Luca Novelli, Ioo Edvin (Antal Hunor, 50.) Vezetőedző: Szász Ferenc
Gloria: Matei Raul – Vasile Mihnea, Ilie Adelin, Burtanete Eduard, Trîncu Mihăița (Stânciulescu Mihai, 59.), Stoian Mihai, Ghiveci Ionuț, Jalbă Gabriel, Nenciu David, Constantin Robert, Stoian Alexandru Vezetőedző: Lazar Vasile