Elitliga U17 | Háromgólos sikerrel a felsőházban

Jakab Krisztián két találatával és Györfi Attila nagyszerű fejesgóljával behúzta a Temesvári Ripensia elleni, szerdai találkozót U17-es, elitligás csapatunk. Szakál Csaba tanítványai győzelmükkel biztosan a felsőházi rájátszásba jutottak és az utolsó fordulóban akár az első helyet is kiharcolhatják.

Jól indult a találkozó Szakál Csaba fiai szempontjából, Jakab Krisztián már a hatodik percben eredményes volt. Hetes számot viselő játékosunk jól iramodott meg a bal oldalon és precízen gurított a hosszú sarokba (0–1). Az első fél órában kizárólag FK-helyzeteket jegyezhettünk fel, a hazai kapust alaposan megdolgoztatták a piros-feketék. Andrieș Ioan tette is a dolgát becsülettel, a 18. percben jól ért le a bal alsó sarokra, majd még legalább két alkalommal mentette meg csapatát a góltól. Deáky Zsombornak a 28. percben kellett először közbeavatkoznia, hálóőrünk jól vetődött ki egy Ripensia-ziccernél és remekül mentett.

A 32. percben Jakab Krisztián ismét bizonyította tehetségét, bal oldali, alapvonal-közeli szabarúgásból kiválóan tekert a hosszú sarokba. Remek találat volt! A szünetig újabb lehetőségünk maradt ki, a 38. percben Luca Noveli ziccerben nem találta el jól a labdát és a 41. percben is kihagytak a fiúk egy lehetőséget.

A második félidőt Păcuraru Luca felső-kapufájával indítottuk, aki remek helyzetfelismeréssel emelt kapura, ám centikkel célt tévesztett. A kipattanót Jakab Krisztián nem tudta kapura tenni. Az 53. percben Deáky Zsombor nagy mentésével őriztük meg a kétgólos különbséget, a Ripensiát pedig újra a felsőléc mentette meg az újabb találattól az 58. percben, Sas David fejesénél. A vége előtt negyed órával Györfi Attila remek fejesgóllal lezárta a mérkőzést és egyben bebiztosította a felsőházi rájátszást.

Vasárnap, 14 órától a Sepsi OSK elleni, hazai találkozóval zárjuk az alapszakaszt, győzelem esetén az alapszakasz első helye is elérhető.