Elitliga U17 | Minden jó, ha jó a vége

Gól nélküli első félidő után magabiztos, hétgólos győzelmet aratott U17-es, elitligás gárdánk vasárnap délután a Nagyváradi Sportiskola ellen.

Gól nélküli első félidő után magabiztos, hétgólos győzelmet aratott U17-es, elitligás gárdánk vasárnap délután a Nagyváradi Sportiskola ellen. A 64. percben még 1–0 állt az eredményjelzőn, az utolsó 26 perc alatt hatszor találtak be Szakál Csaba tanítványai.

Néha a kötelező, vagy annak gondolt, győzelmek elérése a legnehezebb. Jó példa erre U17-es együttesünk vasárnap, kora délutáni mérkőzése. Az első négy fordulóban nyeretlen Nagyváradi Sportiskola papíron könnyű ellenfélnek mutatkozott, ám hosszú időn keresztül nem sikerült ezt az eredményben is realizálni.

Már a harmadik percben nagy lehetőséget hagyott ki csapatunk, Sas David fejese a jobb kapufa és a felső léc találkozásánál csattant. A 13. percben Keszler Nagy Roland jobb alsó sarokra tartó lövését fogta a vendégkapus, a szöglet utáni csúsztatás pedig alig ment mellé. A 23. percben Jakab Krisztián lábában maradt a vezető találat, az első fél órát szintén a 7-es számot viselő játékos kihagyott lehetősége zárta. Hiába játszottak fölényben a piros-fekete fiatalok, nem akart utat találni a labda a vendéghálóba. A pihenő előtt ugyan Keszler betalált Jakab Krisztián beadása után, ám mindezt lesről tette, így maradt a gól nélküli első félidő.

Mesternégyes és hét közte

A szünet után szinte azonnal előnybe kerültünk. Tóth-Pál Előd értékesítette az általa kiharcolt büntetőt (1–0). A következőkben is maradt a hazai fölény, ám a további találatok csak az utolsó fél órában jöttek meg, A 64. percben Tóth Pál Előd duplázott, a 75. percben pedig Brugger Dániel talált be szép egyéni alakítás végén (3–0). És ha egy üzlet beindul... A 79. minutumban Sas David közel harminc méterről szánta el magát lövésre, a labda védhetetlenül vágódott a léc alá (4–0). Két egységgel később Györfi Attila volt eredményes közelről (5–0). A találkozót Tóth-Pál Előd két újabb találata foglalta keretbe, aki ezzel mesternégyest ért el.

Folytatás szeptember 17-én a Kolozsvári CFR otthonában.

Elitliga U17, nyugati csoport, alapszakasz 5. forduló
FK Csíkszereda – Nagyváradi Sportiskola 7–0 (0–0)

Vezette: Mailat Horațiu Ioan (Maroskeresztúr), asszisztensek: Cozma Alexandru és Gáspár Vlăduț (mindketten marosvásárhelyiek)
Gólszerzők: Tóth-Pál Előd (48., 64., 83. és 87., az első büntetőből), Brugger Dániel (75.), Sas David (79.), Györfi Attila (81.)
Sárga lap: Jakab Krisztián (70.), Györfi Attila (77.), ill. B. Alexandru (58.)
FK Csíkszereda: Deáky Zsombor – Nagy Loránd (Luca Novelli, 60.), Sas David, Györfi Attila, Ambrus Szabolcs, Varró Richárd (Morhan Jonathan, 69.), Trombitás Dávid (Kulcsár Medárd, 60.), Erdei Ramon (Brugger Dániel, 46.), Keszler-Nagy Roland (Nagy Botond, 69.), Tóth-Pál Előd, Jakab Krisztián Vezetőedző: Szakál Csaba
Nagyvárad: Bontaș Bogdan – Bala Denis, Romocean Cătălin (Secară Marian, 69.), Nagy Andrei, Brisc Alexandru, Mos Mihnea, Acatramei Pau, Dume Raul, Maftei Bogdan (Z. Antonio, 54.), Cîrtea Casian (Haiduc Raul, 54.), Purja Darius (P. Erik, 61.) Vezetőedző: Stance Lucian